Nawigacja

Aktualności
Ach te MISIE.

            Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
W Dyskusyjnym Klubie Przyjaciół Książki misie były specjalnymi gośćmi. Czytaliśmy „Przygody misia Maurycego i jego taty” autorstwa Lucy Kincaid, tańczyliśmy z misiami i dla misiów oraz wykonaliśmy tort, który był prezentem dla naszych ulubieńców. Świętowaliśmy jak na misiowe przyjęcie przystało.