Nawigacja

Nowości książkowe z rekomendacją

  Polecamy NOWOŚCI książkowe:

Lou Carter „W tej bajce nie ma smoka”

Przesympatyczna, z humorem, pięknie zilustrowana książka dla młodszych dzieci. Jest tam Ciasteczko, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio, ale dlaczego nie ma tam Smoka? Tego dowiedz się sam czytając książkę Lou Cartera i Deborah Allwright.

 

 


 

Okładka książki Wędrowne ptaki

  Michael Roher  „Wędrowne ptaki”.

Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swojej drodze „wędrowne ptaki”, a czasem sami bywamy przybyszami.
Znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych, o szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się , o szacunku wobec odmienności.
O potrzebie niesienia pomocy „wędrownym ptakom”, ale i o tym co one nam dają.
To także historia o przyjaźni, która zobowiązuje.

 


Elżbieta Zubrzycka  „O zajączku Filipie , który ze strachu dokonał wielkich czynów”

Mały zajączek Filip, opuszczony przez swoje większe rodzeństwo, zaprzyjaźnia się z Pusią, łabędziem dzieckiem mieszkającym na jeziorze.
Ich wspólne zabawy nie maja końca, aż pewnego dnia wydarza się coś, co na zawsze odmienia życie obojga przyjaciół…
Pouczająca historia o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców i przede wszystkim, wierzyć w siebie. Śliczne pełne humoru ilustracje, odwołują się do świata dziecka, gdzie rzeczywistość przeplata się ze światem wyobraźni.

 


 

Paweł Beręsewicz „Poczet Psujów Polskich”

Jeżeli niczego w życiu nie zepsuliście, raczej nie zrozumiecie tej książki.
Jeśli natomiast zdarzyło wam się kiedyś coś połamać, potłuc, podrzeć, skrzywić, pociąć, skasować, utopić, wgnieść, urwać, spalić, zdekompletować lub zarysować- to będzie lektura dla was. A co i w jaki sposób psuli nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i prapradziadkowie?
Co przyszłym psujom szykują naukowcy i konstruktorzy. Przeczytajcie sami nie chcę wam psuć zabawy.

 


 

Herve Tullet „Książka z dziurą”

Jest książka, a w niej dziura. Wielka dziura w samym środku książki. Dziura może się stać szkłem powiększającym, albo basenem, może być torem wyścigowym albo tropikalna wyspą. Możesz tez wymyślić własne zastosowanie dziury, własne gry i zabawy z dziurą.
Tylko nie wpadnij do dziury! Ta książka oczaruje każdego.

 


 

Małgorzata Strękowska-Zaremba  „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”

Opowieść o przygodach pierwszoklasistów: Franka, Olka i Doroty, którzy – podobnie jak inne dzieci w ich wieku- mają niesamowite, ale nie zawsze bezpieczne pomysły, toczą ciągłe boje z rodzeństwem i wciąż zadają nieprzemyślane pytania swojej nauczycielce. W wolnych chwilach starają się rozwiązać zagadkę tajemniczego ducha mieszkającego w Bursztynowym Domu wraz z nieco zakręconymi jego mieszkańcami.

 


 

Sara Pennypacker „Pax”

Fascynująca opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej przyrodzie i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, prawdziwe emocje i uniwersalne tematy czynią z niej nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia. Lektura przeznaczona dla młodzieży (11-14lat).

 

 

 


Jonathan Auxier „Nocny ogrodnik”

Czternastoletnia Molly i jej brat Kip nie chcą trafić do sierocińca. Podejmują prace w posiadłości państwa Windsorów. Jednak od samego początku przeczuwają, że to miejsce nie jest idealnym schronieniem. Molly i Kip są zaniepokojeni zachowaniem i wyglądem członków rodziny oraz obecnością wielkiego drzewa, prawie zrośniętego z rezydencjom. Kiedy okazuje się, że nocą pojawia się tajemnicza postać, a drzewo spełnia najskrytsze marzenia, robi się niebezpiecznie. Tę książkę mogą czytać młodsze i starsze dzieci, ale także dorośli. Zapraszam na wysmakowaną , chociaż chwilami smutną i budzącą lęk podróż literacką.

 


 

Lemony Snicket „Kto to być może o tej porze?”

Zanim zaryzykujesz lekturę tej książki, odpowiedz sobie na następujące pytania: Czy jesteś ciekaw, co się dzieje w nadmorskim miasteczku, które już nie leży nad morzem? Czy chciałbyś się dowiedzieć czegoś o skradzionej rzeczy, która wcale nie została skradziona? Czy sądzisz, że to w ogóle Twoja sprawa?
Dlaczego? Kim jesteś? I czy jesteś tego pewien? Kto stoi za Twoimi plecami?
Jeśli  odpowiedziałeś „tak” na większość z zadanych pytań to koniecznie przeczytaj tą książkę.

 


Okładka książki Jak zbudować samochód?

Martin Sodomka „Jak zbudować samochód?” „Jak zbudować motocykl?”

Coś dla fanów motoryzacji i nie tylko. Niezwykli przyjaciele szczurek Arni, wróbel Zenek i żaba Krystian podejmują się niezwykłego zadania- budowy samochodu, czy motocykla. Czy im się to uda? Przeczytajcie i obejrzyjcie książkę , bo opowieści towarzyszą znakomite rysunki i profesjonalne schematy. Po tej lekturze będziecie już wiedzieli jak działa sprzęgło czy gaźnik. Do wspólnego czytania koniecznie zaproście dorosłych.

 

 


Okładka książki Zuzia na zamku Białej Damy

Mariusz Niemycki „Zuzia na zamku białej damy”.

Niesamowite odgłosy, znikające postaci, wielkie sekrety i fascynujące zagadki kryminalne. To wszystko w powieści opisującej przygody Zuzanny Nadobnej. Dziewczynka podróżuje wraz z mamą konserwatorem dzieł sztuki po całej Europie, odwiedza niezwykłe miejsca i spotyka ciekawych ludzi. Jako detektyw amator tropi nieuchwytnych przestępców. Przeczytajcie koniecznie.


Okładka książki Niepowszedni. Porwanie

Justyna Drzewicka „Niepowszedni. Porwanie”.

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludzmi. Podczas konnej przejażdżki Nila i jej siostra zostają schwytane prze z bezwzględnych łowców sprzedających ludzi na targu.  Aby przetrwać muszą liczyć tylko na siebie. Czy uda im się uciec i wyrwać z łap złoczyńców dowiecie się czytając część pierwszą Niepowszednich.

 


Okładka książki Buntowniczka z pustyni

Alwyn Hamilton „Buntowniczka z pustyni”.

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których płynie czysty ogień. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Buntowniczka wierzy, ze dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Opowieść bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy, nagrodzona Goodreads Books Awards 2016r. Część druga „Zdrajca tronu”.

     


                                                          

indeks

                                                           Sylvia Heinlein „Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą”.

Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo?
Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka przeprowadzi się do ośrodka, gdzie będzie miała lepsza opiekę, dziewczynka postanawia, że ona i ciotka muszą uciec.
Wsiadają do pociągu i…. co dalej dowiesz się czytając wrażliwą,  z poczuciem humoru książkę wydawnictwa DWIE SIOSTRY.