Nawigacja

Prasa

Angora
 

„Angora” – tygodnik społeczno-polityczny, który jako jedyny w kraju posiada formułę przeglądu prasy krajowej i światowej. Komórka zawierająca przegląd prasy zagranicznej nosi nazwę „Peryskop” i powstała w 2001 roku. Tygodnik obejmuje również Angorkę – pismo przeznaczone dla dzieci, które mówi o wydarzeniach na świecie w sposób dla nich przystępny.Obejmuje również ironiczne obrazki ze świata polityki.

 

 

claudia
 

„Claudia” – jeden z najchętniej czytanych miesięczników poradnikowych w Polsce, który dostarcza mnóstwo porad dotyczących urody, zdrowia, mody, psychologii czy urządzania wnętrz.  Poszczególne działy pisma wspierają zarówno eksperci, jak i celebryci. To unikalna cecha wśród pism poradnikowych. „Claudia” prezentuje wysokiej klasy porady w obszarze codziennego życia oraz poszerza wiedzę o współczesnym świecie.

 

 

claudia
 

„Gala” – dwutygodnik „Gala” to ekskluzywny międzynarodowy magazyn o gwiazdach. Przedstawai sylwetki interesujących i popularnych osób, poprzez autentyczne wywiady oraz wyjątkowe zdjęcia. Magazyn podzielony jest na kilka części. „Gwiazdy” to najważniejsza część czasopisma, poświęcona wywiadom z gwiazdami, ilustrowanymi sesjami zdjęciowymi. „O tym się mówi” to najciekawsze wydarzenia i informacje z życia gwiazd. „Życie” przedstawia nowości kulturalne oraz doniesienia z wydarzeń towarzyskich. „Styl” ukazuje urodę, modę, design i ciekawe miejsca. „Gala” inspiruje do lepszego życia. To wspaniały przewodnik nie tylko po życiu gwiazd, ale także świecie kultury, urody, mody oraz pasjonujących podróży.

 

1
 

„Kurier Szczeciński” – dziennik wydawany od 7 października 1945 w Szczecinie. Obecnie jest kolportowany w całym województwie zachodniopomorskim. Oprócz serwisu z informacjami z kraju i ze świata, publikuje wiadomości ze Szczecina i z Pomorza Zachodniego. Gazeta jest organizatorem szeregu konkursów i plebiscytów o zasięgu wojewódzkim, m.in. plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Województwa Zachodniopomorskiego, plebiscyt „Bursztynowy Pierścień” o tytuł najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny w sezonie, konkurs „Cały Szczecin w kwiatach”, konkurs dla uczniów tworzących szkolne gazetki – Szkolny Pulitzer. Oprócz stron www dostępne jest także e-wydanie gazety.

 

 

1
 

„Polityka” – opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany od 1957 w Warszawie. „Polityka” utrzymuje się na czołowych miejscach pod względem wielkości sprzedaży wśród polskich tygodników, w tym często na pierwszym miejscu. Tematyka obejmuje bieżące wydarzenia polityczne, gospodarcze, naukowe i kulturalne z Polski, Europy i ze świata. Każdy numer to raporty i pogłębione analizy, to felietony i reportaże najznakomitszych polskich dziennikarzy i komentatorów życia społeczno-politycznego. Swój niebagatelny udział w tworzeniu pisma maja również intelektualiści i uznani naukowcy.

 

1
 

„Poradnik Bibliotekarza” – pismo dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych” jest ogólnopolskim miesięcznikiem wydawanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ukazuje się od października 1949 r. W swojej 60-letniej działalności spełniało i nadal spełnia w bibliotekarstwie ważną rolę edukacyjną, kulturotwórczą, metodyczną i informacyjną, będąc propagatorem innowacyjności, rozwoju i nowoczesności polskich bibliotek.

 

1
 

„Przyjaciółka” – dwutygodnik, który od lat dzierży tytuł jednego z najpopularniejszych pism poradnikowych w Polsce istnieje na rynku od 1948 roku. W „Przyjaciółce” znaleźć można oprócz porad z zakresu zdrowia, mody, urody, psychologii, prawa i finansów, również zaangażowane społecznie reportaże oraz wzruszające historie czytelników. Ukochaną od lat rubryką czytelniczek „Przyjaciółki” jest sekcja kulinarna, na bazie której „wyrosła” dodatkowa wersja „Przyjaciółki” – z 16-stronicową naszywaną książeczką poświęconą za każdym razem innej tematyce kulinarnej. Tradycją pisma jest coroczna edycja numeru charytatywnego, z którego część dochodu przeznaczana jest dla podopiecznych „Fundacji Przyjaciółka”.

 

1

 

„Wiedza i życie” – jeden z najstarszych polskich miesięczników popularnonaukowych, wydawany od 1926 roku. Łączy solidną niemal 90-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w przodujących laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach, związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, zaś wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.

 

1
 

„Wróżka” – to wyjątkowy miesięcznik dla kobiet, które chcą poznać i zrozumieć świat, znaleźć w nim swoje miejsce, żyć w harmonii z naturą, troszczyć się o innych. To czasopismo dla tych, którzy szukają swojej drogi. Publikowane są tu artykuły o magii i cudowności życia codziennego, o największych wróżbitach i uzdrowicielach oraz ich metodach, prezentowane są najróżniejsze ścieżki wiodące do przemiany życia: od tarota, przez runy, po tantrę. W każdym numerze znaleźć można horoskop astrologiczny i księżycowy, prognozę numerologiczną, porady dotyczące pielęgnacji zdrowia i urody w oparciu o naturalne metody, przepisy kulinarne, teksty o zwierzętach, a także opowieści o ludziach, którzy zmieniają świat, i tych, którzy znaleźli swoje miejsce na ziemi.

 

 

1
 

„Z życia wzięte” – dwutygodnik z historiami dla kobiet, dedykowany dla grupy wiekowej 35+. Każdy numer pisma zawiera 11 historii, porady i krzyżówki, a także humor i horoskop. Historie mają różną długość i różny „ciężar gatunkowy”: od bardzo poważnych do lekkich i zabawnych. W artykułach poruszane są istotne dla współczesnej polskiej kobiety sprawy i problemy, specjaliści w dodatkowych rubrykach doradzają, jak takie problemy można rozwiązać. Na początku i na końcu zeszytu znajdują się historie o charakterze anegdot, lekkie, często humorystyczne. Zwierzenia przeplatane są stronami z poradami zdrowotnymi i prawnymi. W piśmie znajduje się też strona poświęcona pułapkom językowym, „znanym i lubianym”, a także krzyżówki z nagrodami, horoskop i humor.

 

1
 

„Zwierciadło” – to jedyny polski luksusowy magazyn dla kobiet ukazujący się nieprzerwanie od 1957 roku. „Zwierciadło” wspiera czytelniczki w ich rozwoju, zachęca do odnalezienia własnego miejsca, jest drogowskazem w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Miesięcznik wyróżnia unikalna formuła, wysoka jakość merytoryczna oraz nowoczesna i elegancka szata graficzna. Znaki rozpoznawcze Zwierciadła to jego wiarygodność i szacunek dla czytelnika.

 

Źródło: Oficjalne strony wydawnictw; Wikipedia