Nawigacja

Aktualności
Gościnny „Gościniec”.

„Gościniec” to wyjątkowe miejsce w Trzebiatowie. W zacisznym miejscu Państwo Kołakowscy hodują konie islandzkie i zapraszają dzieci na przejażdżki. Właściciele propagują życie w zgodzie z naturą. Kochają zwierzęta, te udomowione oraz te dzikie które widzą codzienne z okien. Skorzystaliśmy z zaproszenia i z grupą 24 dzieci udaliśmy się na wyprawę do „Gościńca”. Pani Olga, w niezwykle ciepły sposób zaopiekowała się każdym dzieckiem i nasi milusińscy mieli niezwykłą okazję przejażdżki na koniach islandzkich.
Konie islandzkie są stosunkowo nieduże (osiągają wzrost w granicach 1,25-1,45 m), ale za to silne i wytrzymałe, krępej budowy ciała. Wyróżniają się bujnymi grzywami i ogonami, rozmaitością umaszczenia, a w zimie grubą i gęstą niczym u niedźwiedzia sierścią. Przede wszystkim jednak znane są z dwóch dodatkowych rodzajów chodu: töltu i inochodu. Ze względu na łagodne usposobienie, zamiłowanie do ruchu i wygodny dla jeźdźca sposób poruszania się cieszą się ogromną popularnością w całej Europie jako wierzchowce wykorzystywane w celach rekreacyjnych i sportowych. Konie islandzkie są bardzo łagodne!
W gościnnym „Gościńcu” oprócz przejażdżek, zabaw na świeżym powietrzu, niezwykle smakowały nam pieczone kiełbaski. Dzień, choć wietrzny, okazał się niezwykle udany!
Dziękujemy Państwu Kołakowskim za gościnę , a córce Idze za pokaz woltyżerki!