Nawigacja

Aktualności
Wakacyjny spacer „Szlakiem Małego Słonia”

24 lipca wraz z grupą dzieci udaliśmy się na wyprawę „Szlakiem Małego Słonia”, nazwanego tak na cześć słonicy Hansken, która zawitała do nas wraz ze swym treserem w roku 1639. Celem wyprawy było poznanie naszych największych zabytków i oczywiście poznanie, lub przypomnienie ważnych faktów z nimi związanych. Piękny spacer zaczęliśmy wędrówką ul. Zieloną wzdłuż murów obronnych. Nie lada atrakcją było wejście na „Basztę Kaszaną”, gdzie przypomnieliśmy sobie legendę o misce kaszy, która ocaliła Trzebiatów. Na szlaku słonia nie mogło zabraknąć słonia, a więc naszego słynnego sgraffito. Rynek Staromiejski ,Ratusz ze swym pięknym dziedzińcem wewnętrznym, Kościół Mariacki znalazły się na naszej trasie. Wycieczkę zakończyliśmy przy Pałacu, gdzie odbywają się zajęcia wakacyjne. Dzieci usłyszały o ważnych, znamienitych damach mieszkających w Pałacu nad Młynówką.

Zwieńczeniem i słodką niespodzianką okazały się …lody, z których dzieci przygotowały sobie kolorowe desery, wzbogacając je różnorodnymi dodatkami. Było smacznie!

W Pracowni Orange , gdzie można spędzać czas grając w popularne gry planszowe, układając puzzle, czy rozegrać mecze na PS3, każdy znalazł coś dla siebie.

W ramach trwającego projektu profilaktycznego ‘”ARTrzebiatów- uzależnieni od kultury” realizowanego przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury, pragniemy już w małych dzieciach zaszczepiać nawyki kreatywnego i pomysłowego korzystania z różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Nasza bogata oferta kulturalno, – edukacyjna sprzyja rozwijaniu umiejętności, nawiązywaniu kontaktów, umiejętnego korzystania z wielu form aktywności, w miejscach bezpiecznych, nie narażonych na zachowania patologiczne.Wspólne uczestniczenie w projekcie dzieci i młodzieży z różnych środowisk pozytywnie wpływa na ich integrację, wzajemne kontakty, kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i zrozumienia.