Nawigacja

Aktualności
Moda….śmieciowa!

Określenie trashion pochodzi z połączenia angielskich słów „trash” (śmieć) i „fashion” (moda). Ogólnie ujmując, trashion polega na przerabianiu starych, zepsutych, zbędnych, niemodnych rzeczy ( zarówno ubrań jak i innych „śmieci”) na całkiem nowe przedmioty – modne, wyjątkowe, pomysłowe, nie wpasowujące się w żaden panujący trend, a przez to ponadczasowe. Trashioniści nie boją się odważnych połączeń, tworzą guziki z części komputerów, wycinają kolczyki z puszek, a opakowania po sokach przerabiają na portfele i torebki. Trashion to nie tylko ubrania, to też biżuteria, meble, wystrój wnętrz, to cały ruch społeczny! Wystarczy odrobina wyobraźni i odpady, stare ubrania czy też inne „niepotrzebności”, które wszyscy mamy w domu…
Trashion i recyclart stały się inspiracją dla młodzieży z Gimnazjum Publicznego z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, do stworzenia wspaniałych prac, bazujących na surowcach wtórnych. Uczniowie przez miesiąc w ramach zajęć artystycznych, pod kierunkiem P.Renaty Jankowskiej, nadawali nowego życia starym przedmiotom.
Na wystawie w Galerii Feininger znalazło się wiele oryginalnych kreacji, torebki, buty, biżuteria, a nawet… meble. Podczas otwarcia (16 lutego), można było obejrzeć kilka prezentacji multimedialnych przybliżających temat kreatywnej formy recyklingu, a także filmik o projekcie realizowanym przez gimnazjalistów, oczywiści ich autorstwa i wysłuchać piosenki ekologicznej w wykonaniu Laury Domańskiej.
Zapraszamy do Galerii do obejrzenia tej niezwykłej, stworzonej przez młodzież wystawy, która potrwa do 14 marca 2016 r.

.