Nawigacja

Aktualności
Marta Bizoń „Tu i tu”

Marta Bizoń – polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach i PWST w Krakowie. Jest aktorką krakowskiego Teatru Ludowego. Współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie i Teatrem Polskim we Wrocławiu. Największe role: Wiedźma w „Makbecie” Szekspira (reż. J. Stuhr), Panna młoda w ” Krwawych godach” Lorci (reż. J, Szurmiej), Antygona w „Antygonie” Sofoklesa (reż. W. Nurkowski), Rachela w „Weselu” Wyspiańskiego (reż. A. Sroka), czy też Irenka Rajska w „Zakochanym aniele”( reż. Artur „Baron” Więcek). Współpracuje z kompozytorami i autorami: Zygmuntem Koniecznym, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Górnym, Katarzyną Gertner, Josse Torresem, Jackiem Cyganem, Leopoldem Kozłowskim, Andrzejem Zaryckim, Aleksandrem Brzezińskim. Nagrody: Główna Nagroda na XVI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Główna Nagroda na Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie, Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa.
„TU i TU” to piąty krążek Marty Bizoń na którym znajduje się dwanaście piosenek, do których powstania inspiracją była książka Marty pt: „Zapiski artystki”. To dwanaście muzycznych opowieści o życiu w dwóch światach. Świat realny przenika się w nich ze światem teatru. Pełna temperamentu artystka z poczuciem humoru stara się odnaleźć w nich i pomiędzy nimi. Autorem muzyki jest Aleksander Brzeziński, słów – Michał Chludziński. Jak opisuje to sama artystka: „Można sceniczny kostium zamienić na kuchenny fartuszek, popremierowego szampana na filiżankę herbaty, walizkę w drodze po wielką sławę na siatkę z zakupami. Można być TU i TU i być szczęśliwą kobietą.”
  Artystka występowała w Piwnicy pod Baranami, reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Targach EXPO 2000 w Hanowerze. Jej talent podziwiała publiczność USA, Anglii, Szkocji, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Węgier, Ukrainy i Egiptu.Jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. W Jej repertuarze znajduje się blisko 200 piosenek. Są to m. in. piosenki Ordonki, Edith Piaf, Lisy Minelli, Gershwin`a, Hemara, Kerna, Kabaretu Starszych Panów, Osieckiej oraz najpopularniejsze szlagiery światowej muzyki rozrywkowej. Śpiewa w pięciu językach – polskim, angielskim, francuskim, włoskim i w jidysz.

Koncert Marty Bizoń w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury podczas X Pałacowej Nocy w Muzeum , 19 sierpnia, godz.21.00. ZAPRASZAMY!