Nawigacja

Aktualności
Dzień Ziemi –Dzień Klimatu.
Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.
 
Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.
 
Obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku będą szczególne – w związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, tradycyjne sadzenie drzew lub zbieranie zalegających na terenach zieleni odpadów nie jest możliwe. Jak jednak przypomina Fundacja WWF Polska, o środowisko można dbać także nie wychodząc z domu.
 
Adoptuj fokę lub weź udział w szkoleniu
– Wiosną rodzą się focze szczenięta, to dobry czas na symboliczną adopcję foki – czytamy na stronie fundacji. Wirtualna adopcja zwierząt to nic innego jak forma pomocy finansowej dla wybranej organizacji, która zajmuje się ochroną gatunkową zwierząt – fok, niedźwiedzi, rysiów, panter śnieżnych, morświnów czy pszczół.
 
Szczególnie w tym roku, 22 kwietnia wiele wydarzeń organizowanych jest także w Internecie. Wśród zaplanowanych na dziś znaleźć możemy m.in. premierę filmu czy webinaria on-line.