Nawigacja

Aktualności
„BIBLIOTEKA Z KLIMATEM” PROPOZYCJE DLA CZYTELNIKÓW.

Ewa Winnicka „ Opowieść starego drzewa”
Hetman to piękny stary dąb rosnący w warszawskim Powsinie. Drzewo, które liczy sobie ponad 200 lat, wiele widziało, słyszało i zapamiętało. Posłuchajcie jego opowieści.

Marcin Baran „Awantura w śmietniku”

Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura. Pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje do ekologicznej tragedii. Na szczęście ktoś wpada na pomysł jak pogodzić to skłócone towarzystwo. Tego dowiesz się czytając książkę.

„Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych”
Detektyw Łodyga zna odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania. Bohaterowie książki będą chcieli dowiedzieć się co to jest ekologia. Po pomoc udadzą się do biura detektywistycznego Łodygi, bo kto jak nie on najlepiej będzie znał odpowiedzi. Jeśli wy też macie jakieś pytania do naszego detektywa, zapraszamy po odpowiedzi do zaprezentowanej książki.

 

Elżbieta Zubrzycka „Wielkie przygody małej kropelki wody”.
Książka śledzi losy jednej z kropelek, która przezywa moc mrożących krew w żyłach i wzruszających przygód. Pomiędzy wierszami dowiecie się, że woda jest najważniejsza na świecie. Poza tym książka uczy logicznego myślenia i znaczenia nowych słów.

Agnieszka Frączek „Sprężynek na tropie tajemnic”
W tej książce poznacie Sprężynka, ludzika którego zrobił Antoś z przypadkiem znalezionych na dnie szuflady przedmiotów. Sprężynek interesuje się przyrodą i recyklingiem. Uczy się, jak postępować by nie wyrządzać szkody otoczeniu. Może wy też pouczycie się razem ze Sprężynkiem- zachęcam.

Gerda Raidt „Śmieci najbardziej uciążliwy problem na świecie”

Żyjemy w czasach nadprodukcji i konsumpcjonizmu, który napędza nas do coraz to kolejnych zakupów. Do tego dochodzi jednorazowy plastik, którego wytwarzamy i zużywamy miliony ton rocznie. Tworzywa, które się niemal nie rozkłada. Jednym słowem wytwarzamy przeogromną ilość śmieci.Niepopularne współcześnie jest także naprawianie różnych urządzeń, co jeszcze kilkanaście lat temu było standardem. Rzeczy miały starczać na wiele lat, a teraz zaledwie na kilka. Zwyczajnie nie opłaca się ich naprawiać, taniej jest kupić coś nowego, a stare wyrzucić.
Jak więc obecnie ograniczyć ilość produkowanych śmieci? I czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości? A może da się prowadzić życie całkowicie bezśmieciowe (zero waste)? Z tej książki dowiecie się wszystkiego o śmieciach, ale także odkryjecie jak z nimi walczyć.