Nawigacja

Aktualności
Zimowa wyprawa do lasu.

Dzieci uczestniczące w ‘”Feriach w Pałacu” wzięły udział w ciekawej wycieczce do Nadleśnictwa Gryfice. Poznaliśmy walory i bogactwo lasu, a poprzez zabawę z interaktywnymi tablicami, modelami, spacer ścieżką sensoryczną, „lekcja przyrody” była bardzo ciekawa. Leśnicy Pani Renata Szymczak- Pietrzak i Tomasz Szymczak opowiadali o budowie lasu, jego roli i znaczeniu, a także o zagrożeniach i ochronie. Bardzo ciekawie przedstawiony był świat zwierząt leśnych, ich zwyczaje, odgłosy, tropy. Opowiedziano również o pracy leśników dawniej i dziś, opisując eksponaty zgromadzone w powstającym muzeum. Takie działania mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych i zwrócenie ich uwagi na życie lasu i potrzebę ochrony jego bogactw.
A na koniec w gościnie u pana leśniczego Radunia Edwarda Szyntora zajadaliśmy się pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami, które po takiej wyprawie, na świeżym, zdrowym, leśnym powietrzu bardzo smakowały! Edukacja jest bardzo ważna, dzieci wykazały się wiedzą i za trafne odpowiedzi otrzymały nagrody.
W wycieczce wzięło udział 65 dzieci.
Dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gryfice P.Pawłowi Gzyl za umożliwienie zorganizowania tej przyrodniczej wyprawy.
P.Renacie Pietrzak -Szymczak i P. Tomaszowi Szymczak, oraz P. Edwardowi Szyntor za gościnność i podzielenie się swoją wiedzą!

.