Nawigacja

Aktualności
Zapraszamy na ŚWIĘTO KASZY!

„Święto Kaszy” pełne atrakcji.

Tegoroczne Święto Kaszy odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2018 r.

Pierwszego dnia , w piątek o godz.15.00 zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Szukamy skarbu księżnej Anastazji”, prowadzonej przez przewodników z PTTK Baszta Kaszana.  
Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 17:00 w Ogrodach Pałacowych. W Pałacu otworzymy wystawę malarstwa  Jerzego Gumieli „Płoty- Nowy Jork- Trzebiatów”. Na dzieci czeka wiele atrakcji: zabawa z Klaudynką Misią, dmuchańce, kule wodne, bunggi, i inne. Tego dnia poznamy również wyniki konkursu na” Limeryk o Trzebiatowie”.
Wystąpią zespoły  „Kukułeczka”, ”KEX”, „4INT”. Gwiazdą wieczoru będzie M.JAY.
Zapraszamy na dyskotekę z DJ „Foku$” i DJ BRAJANEM.
Kulminacja święta to Drugi dzień .
Już od godz.14 do 18 zwiedzić będzie można Młyn na ul. Słowackiego 59 . Pod Basztą Kaszaną  happeningiem „Jak miska kaszy uratowała Trzebiatów” rozpocznie się nasze świętowanie. Korowodem spod Baszty Kaszanej przejdziemy  pod Pałac, gdzie przekazane zostaną klucze do bram miasta, wojowie zaproszą do obozu na pokazy walk, życia obozowego, a Teatr „Gry i Ludzie” zaprosi dzieci do zabaw i animacji. Tego dnia poznamy wyniki konkursu „Kaszane przysmaki”.
Sobotnia zabawa odbędzie się przy dźwiękach muzyki „Czerwonej Róży”, Igora i Anny Shchastlivy, „Trzebiatowiaków”, do dyskoteki zaprosi DJ „Foku$”. A gwiazdami wieczoru będą SHAZZA i SARSA! Na zakończenie wydarzenia odbędzie się spektakl „Biała Dama” oraz pokaz sztucznych ogni.

Jarmark rękodzielników i twórców, w piątek i sobotę rozpocznie się już od godz.14.00.
 Kaszą po rycersku częstować będziemy w piątek i sobotę od godz. 19.00.

Zapraszamy!