Nawigacja

Aktualności
Wędrowny Teatr Lalkowy zawitał do Trzebiatowa.

Przedstawienie „O Ignasiu, który nie lubił szkoły” grane jest przez aktorów Teatru Akademii Wyobraźni już od kilku lat. Spektakl jest o tyle specyficzny, że scenariusz w czasie kilkudniowych warsztatów , kilka lat temu , przygotowały same dzieci. One wymyśliły fabułę i wszystkie postaci, które pojawiają się w przedstawieniu. Spektakl stworzony przez dzieci dla dzieci wciąż cieszy się popularnością. Tym razem mogły go obejrzeć dzieci w Pałacu w Trzebiatowie.
„Tytułowy bohater postanawia uciec ze szkoły, wyruszając w pełną przygód wędrówkę, która prowadzi go… prosto do szkolnej biblioteki. Spektakl powstał podczas warsztatów teatralnych, w trakcie których dzieci wymyśliły przygody Ignasia. Wielkie emocje, jakie wzbudza to widowisko, znajdują ujście w radosnym rozwiązaniu wszystkich konfliktów. W widzach wyzwala się pozytywny stosunek do szkoły i książek, budzi się wiara we własne możliwości oraz chęć do szukania swoich mocnych stron. Połączenie mądrej dydaktyki z pełną przygód historią nie musi być ani nudne, ani pozbawione głębszej refleksji”.
Salwy śmiechu, brawa i radość na twarzach dzieci świadczyły o tym, że spotkanie z teatrem lalek na długo pozostanie w ich pamięci.
Spektaklowi towarzyszyły warsztaty, podczas których aktorzy Marcin Borchardt i Jarosław Paczyński zapoznawali dzieci z tajnikami animacji lalek stolikowych i przez chwilę dzieci mogły zobaczyć jak to jest być aktorem lalkowym.

.