Nawigacja

Aktualności
Palmy wielkanocne

Trzebiatowski Ośrodek Kultury rozstrzygnął konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Tradycyjnie palmy przygotowujemy z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Najczęściej palmy dekorowane są kwiatami suszonymi lub z bibuły, bukszpanem, wstążkami czy  gałązkami wierzby.

Do konkursu zgłoszono 42 palmy w kilku kategoriach wiekowy. Jury w skaldzie Romualda Szwemin, Jadwiga Brzezińska i Dominika Sztuk wybrało i przyznało nagrody. W kategorii przedszkola ( palmy indywidualne): I miejsce Lilianna Gładysz,  II miejsce Maja Zub i Kacper Strzelecki, III miejsce Iga Stroińska, wyróżnienie Natan Studziński – dzieci reprezentujące Publiczne Przedszkole w Trzebiatowie ul. Waryńskiego oraz wyróżnienie dla  Dominiki Mularz z Przedszkola na ul. Kilińskiego. W kategorii przedszkola ( prace zbiorowe): I miejsce grupa 6- latków „Skrzaty”, II miejsce grupa 5-6 – latków „Tygryski”, III miejsce grupa 3-4 latków „Misie” i grupa 4- latków „Biedronki” ( Publiczne Przedszkole w Trzebiatowie ul. Waryńskiego) oraz wyróżnienie grupa 4- latków z ( Publiczne Przedszkole w Trzebiatowie ul. Kilińskiego).

W kategorii klas I-III jury przyznało I miejsce Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gryficach, II miejsce otrzymała Judyta Kartosz ( Szkoła podstawowa nr 4 w Gryficach), III miejsce Igor Ładyżyński i Michał Rychter Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie.

W kategorii klas IV-VI: I miejsce Środowiskowe Ognisko Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rorbach, II miejsce Świetlica Środowiskowa w Sadlnie –  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, III miejsce Amelia Bernacka Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie.

W kategorii dorośli: I miejsce Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarominie, II miejsce Warsztat Terapii Zajęciowej przy Kole PSONI w Trzebiatowie, III miejsce Marek Frankowski Dom Pomocy Społecznej w Jarominie, wyróżnienie otrzymali  Marian Świerczek i Henryk Maćkowiak z DPS Jaromin oraz uczniowie Zespółu Szkół WZDZ w Trzebiatowie.

Podczas wręczenia nagród wysłuchaliśmy koncertu gitarowego w  wykonaniu Marianny Kowal – trzebiatowianki, laureatki wielu koncertów zarówno w kraju jak i za granicą. Marianna zagrała utwory, z którymi już za tydzień wystąpi na konkursie gitarowym w Grecji.

mg