Nawigacja

Aktualności
Nowa ekspozycja w Muzeum Pałacowym

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury realizuje zadanie W KRAINIE RZEMIOSŁA współfinansowane ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie. Jego celem jest zaprezentowanie w Muzeum Pałacowym stałej wystawy z zachowaną, barokową więźbą dachową – jedną z najstarszych na Pomorzu  Zachodnim oraz wyrobów rzemiosła budowlanego. Ponadto zależy nam na  propagowaniu wiedzy o sposobie konstruowania więźby i innych elementów z drewna, pracy cieśli oraz rzemieślników  (np. strycharzy, stolarzy czy kowali), których wyroby umożliwiały tworzenie konstrukcji zabytkowych budynków.

W ramach realizacji działań pod kierunkiem dr Janiny Kochanowskiej przygotowana została w południowej części strychu nad skrzydłem wschodnim Pałacu nowa ekspozycja muzealna prezentująca zarówno eksponaty jak i nowe tablice informacyjne dotyczące historii więźby pałacowej, elementów jej konstrukcji, a także informacji o pracy rzemieślników związanych z budownictwem oraz używanych przez nich narzędziach.

Na otwarcie wystawy połączonej z wykładem dr Janiny Kochanowskiej zapraszamy do Muzeum Pałacowego 8 października 2020 roku o godz. 17.00