Nawigacja

Aktualności
Marcin Pałasz z wizytą w Mirosławicach

Dzieci z Mirosławic, Lewic i Gąbina miały wspaniałą okazję uczestniczyć w dniu 9 lipca 2015 r. w spotkaniu autorskim z Marcinem Pałaszem, autorem książki „Sposób na Elfa”.
Zajęcia integracyjne dla dzieci poprowadziły animatorki Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, które wykorzystując różnorodne formy pracy  stworzyły miłą, serdeczną atmosferę i w tak pogodnym nastroju rozpoczęło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, Laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2013, za napisanie książki „Sposób na Elfa”. Dzieci dowiedziały się, kim jest Elf – to pies pisarza, o którym pisze w książkach. To był przyczynek do dyskusji o zwierzętach. Dzieci bardzo chętnie mówiły o swoich pupilach. Pisarz zadał dzieciom pytanie – na jaki temat chciałyby, żeby napisał książkę. Padła odpowiedź – horror. Było dużo pomysłów na akcję w horrorze, na głównych bohaterów, na scenerię. Autor powiedział, że niektóre z nich na pewno wykorzysta w swoich książkach.
Spotkanie miało żywiołowy przebieg. Marcin Pałasz miał nadzieję, że rozbudził w dzieciach potrzebę obcowania z literaturą i zachęcał do czytania. A okazją do tego były książki pisarza na półce z „Wędrującą książką”. Książka autora z jego autografem to miła pamiątka i duma, że uczestniczyło się w tak wspaniałym spotkaniu.
Zajęcia kulinarne, czyli słodki poczęstunek dodatkowo zintegrował wszystkie dzieci. Z uśmiechem i książką w ręku wychodziły z zajęć „Czytających Podwórek”, które dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program : Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet 2 – Promocja czytelnictwa oraz Starostwa Powiatowego w Gryficach.
S.P.

1408372303

mkidn_01_cmyk