Nawigacja

Aktualności
Święto Kaszy tuż, tuż!

 

1

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza 1 SIERPNIA 2015r.na „Trzebiatowskie Święto Kaszy”.
Jak co roku świętowanie rozpoczniemy korowodem spod BASZTY KASZANEJ. Ulicami Trzebiatowa przejdziemy pod Pałac, gdzie na mieszkańców i turystów czekać będzie wiele atrakcji: stoiska rękodzielnicze, pokazy, obozowisko wojów, zabawy dla dzieci i oczywiście kasza po rycersku. Tegoroczne Święto Kaszy swoimi występami uświetnią gwiazdy polskiej muzyki: NORBI
i RAFAŁ BRZOZOWSKI.

O godzinie 16.30 pod trzebiatowską Basztą Kaszaną rozpocznie się mini happening „Jak miska kaszy uratowała Trzebiatów”, następnie wielobarwny korowód ze słoniem na czele przejdzie ulicami miasta do pałacowych ogrodów. Trzebiatowskie Święto Kaszy nawiązuje do legendy o misce kaszy, która spadając z miejscowej baszty uratowała miasto przed najazdem Gryficzan. Dlatego nieodzownym elementem letniego świętowania jest wielka biesiada z kaszą, w trakcie której rozdanych zostanie kilka tysięcy porcji. Imprezie towarzyszyć będzie wiele atrakcji m.in.: prezentacje stoisk lokalnych twórców, rękodzielników i rzemieślników, spływ kajakowy „po miskę kaszy” ( zapisy tel. 608517859). Nie zabraknie także szczudlarzy, sztukmistrzów, zaplanowano pokazy walk rycerskich i Jarmark Norbertański. O północy, tradycyjnie w oknie trzebiatowskiego pałacu ukaże się „Biała Dama”, duch księżnej Marii Wirtemberskiej z Czartoryskich, autorki pierwszej powieści sentymentalnej zatytułowanej „Malwina, czyli domyślność serca” i strzeli w niebo pokaz sztucznych ogni. W czasie sobotniego święta rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny „Kaszane przysmaki” i na „Limeryk o Trzebiatowie”. Muzeum Pałacowe zaprasza na „magiczną podróż w czasie”, zwiedzić można wystawy „Sochocińskie guziki” w Czytelni Głównej i malarstwa Jakuba Malinowskiego „Punkt widzenia” w Galerii Feininger.
W niedzielę ( 2 sierpnia) od godz. 8.00 wraz ze Stowarzyszeniem Królewski Gaj zapraszamy do parku miejskiego na „Marsz i Bieg Dookoła Świata”.
                                                                                                                                                      ZAPRASZAMY!!!Rafał