Nawigacja

Aktualności
Książki od Biblioteki Narodowej

Dyrektor Biblioteki Narodowej zatwierdził podział dotacji dla bibliotek publicznych w 2014 r. w ramach Programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Priorytet 1”. Z satysfakcją informujemy, że Biblioteka Publiczna przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otrzymała dofinansowanie w kwocie 8.485 zł. Jednocześnie zostaliśmy zobowiązani do wydania 1/3 dotacji na publikacje dla dzieci i młodzieży, tj. 2.828,33 zł.
W ramach dotacji biblioteki mogą nabywać każdą publikację, która ukazała się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, książki elektroniczne, wydawnictwa multimedialne, wydawnictwa nutowe i kartograficzne), dostępną na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wydanie czy wznowienie. Natomiast ze środków dotacji nie można kupować czasopism, programów i gier komputerowych, filmów i nagrań muzycznych, dokumentów ikonograficznych, kolekcji historycznych pozyskiwanych od osób prywatnych lub z innych instytucji, a także książek i dokumentów dostępnych na rynku antykwarycznym.
Dotowana biblioteka zobowiązana jest także do umieszczenia w materiałach promocyjnych dotyczących zadania zapisu : „Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

logo BN

 

 

 

 

 

logo_rozwoj_czytelnictwa