Nawigacja

Aktualności
Konkurs na Dobranockę dla Misia Uszatka rozstrzygnięto.

W tym roku przypada 60 rocznica urodzin bajkowej postaci jaką jest Miś Uszatek, bohater dobranocki i najlepszy przyjaciel dzieci od wielu pokoleń. Miś Uszatek narodził się zimą 1957 roku. Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo gościł w pisemku dla dzieci „Miś”, którego był patronem. Później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki. Z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury ogłosiła konkurs pt: „Dobranocka dla Misia Uszatka”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do pisania i prezentowania własnej twórczości. Uczestnicy mieli za zadanie napisać krótką bajkę lub kołysankę dla Misia Uszatka na dowolny temat.

Prace, które zostały dostarczone w terminie, a było ich w sumie 21, zostały podzielone na 4 kategorie:

dzieci klas I-III      1 praca
dzieci klas IV-VI       11 prac
młodzież                1 praca
dorośli                  8 prac.

Jury w składzie : Magdalena Skrzyniecka bibliotekarka z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, Maria Akida  bibliotekarka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, Stanisława Prętka bibliotekarka z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej w Trzebiatowie i Wiktoria Stankiewicz uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Trzebiatowie, po przeczytaniu i przeanalizowaniu dostarczonych utworów zdecydowało przyznać:

 w kategorii klasy IV-VI:

miejsce I – Mateusz Dziedzic (Mateo) z Drzonowa

miejsce II – Jakub Ślusarek (Kubik) z Rymania

miejsce III – Weronika Kraczkowska (Werka) z Rymania

w kategorii dorośli

miejsce I – Alina Kornecka (Miriam) z Rymania

miejsce I – Katarzyna Wiktoria Polak (Ariela) z Krakowa

miejsce II – Anna Piliszewska (Pałac ze szkła) z Wieliczki

miejsce III – Aleksandra Rokita (Fasolka) z Trzebiatowa

oraz dwa wyróżnienia klasy I-III:    Joanna Michalak (Wróżka) z Drzonowa i Jerzy Piliszewski (Szpila)  z Wieliczki –  kategoria młodzież.

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i szczególne zaangażowanie wszystkim autorom przysłanych prac, gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym życzymy szczęścia i weny twórczej w kolejnych konkursach.