Nawigacja

Aktualności
Tajemnicza „Noc w Bibliotece”

Wieczorne spotkanie w trzebiatowskiej Bibliotece stało się początkiem super przygody.
Wśród książek ukryte były zwoje, które okazały się być mapkami, według nich podzielone na trzy grupy dzieci miały udać się na poszukiwanie przygody. Zabawa w detektywów polegała na odszukaniu znaczonych na mapce miejsc. Dzieci zaopatrzone w pochodnie i latarki udały się w różnych kierunkach, odwiedzając te same miejsca w różnym czasie.
W otwartym, choć późna godzina Ratuszu, Piotr Żak opowiedział o  trzebiatowskim herbie, dzieci odszyfrowały z jakich zwierząt „składa się” Gryf i namalowały roślinkę z herbu, czyli koniczynkę. Zadanie zostało zaliczone, a dzięki gościnności Burmistrza Józefa Domańskiego nagrodą były również przygotowane w koszu słodycze. W Księgarni czekała na nas Książkowa Wróżka (Maria Akida), która miała kilka pytań  dotyczących pracy w księgarni, a także ze znajomości bajek. Pani Teresa Omelańczuk opowiedziała o pracy księgarza. I tu poszło znakomicie i wszyscy otrzymali potwierdzenie swej wiedzy  w postaci przybitej na mapce pieczątki. Przy kamienicy na której umieszczone jest sgraffito dzieci wysłuchały historii o słynnej słonicy Hansken ( Agata Arndt, Martyna Dudek),  a zadaniem było odpowiedzenie jak miała na imię. Nie sprawiło to trudności,  można było udać się dalej. Mapa kierowała nas do kolejnego miejsca- Baszty Kaszanej. Z mroku ciemności i dymu wyłoniła się tajemnicza postać- Rycerz ( Jacek Grycmacher), która wzbudziła ogromne zaskoczenie , a nawet strach. Co odważniejsi podjęli nawet próbę pojedynku! Przy baszcie  pojawiła się kolejna postać- mieszczka ( Katarzyna Mularz) z pochodniami i  zachwyciła tańcem z ogniem. Wszystkie grupy po pokonaniu swojego szlaku spotkały się w…Bibliotece. Nagrodą dla wszystkich dzielnych detektywów, odkrywców były Przewodniki „ Odkryj Trzebiatów Hansken zaprasza!”, a serowe drożdżówki i gorąca herbata smakowały wyśmienicie po „nocnej” wyprawie.

Zapraszamy do naszej Biblioteki, to miejsce przyjazne i gościnne.
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu „Nocy w bibliotece”: Burmistrzowi Trzebiatowa Józefowi Domańskiemu,Teresie Omelańczuk, Marii Akida, Agacie Arndt, Martynie Dudek, Jackowi Grycmacherowi, Katarzynie Mularz ( Firemist), oraz Panu Henrykowi Burghardtowi i Edycie Szpringer.