Nawigacja

Aktualności
„Galeria Jednego Obrazu” – Urszula Michalska

5 kwietnia w pałacowej Czytelni Głównej odbyło się spotkanie w ramach „Galerii Jednego Obrazu” z Panią Urszulą Michalską, autorką obrazów pt. „Hania” oraz „Antoś”.

Pani Urszula urodziła się w Grodzisku Mazowieckim, ale  na co dzień mieszka w pobliskim Rogowie. Malarstwem interesuje się od zawsze, w szczególności upodobała sobie malowanie porterów oraz kwiatów. Jednak  początkowo ciężko było pogodzić jej swoją pasję z życiem codziennym – ojciec malarki był bowiem zdania, że z malowania nie da się wyżyć i ważniejsze jest zdobycie praktycznego zawodu. W ten sposób Pani Urszula ukończyła studium architektury i dokumentacji budowlanej w Pruszkowie, jednak zapał do malarstwa wcale nie zmalał. Gdy tylko dzieci artystki dorosły, ta powróciła do swych korzeni i ponownie zaczęła tworzyć.

Czwartkowe popołudnie w Pałacu nad Młynówką było niezwykle miłym, pełnym rodzinnej atmosfery spotkaniem, podczas którego zebrani goście mogli obejrzeć dzieła malarki. „Hania” i „Antoś” to obrazy przedstawiające wnuki Pani Urszuli, które pełne przejęcia uczestniczyły w debiutanckim spotkaniu ich babci. Nie zabrakło wzruszających momentów i życzeń do których dołączają się pracownic y Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury – Pani Urszuli gratulujemy i czekamy na więcej!