Nawigacja

Aktualności
„Dusznickie Aniołki” zagrają na urodzinach Marynki.

Zapraszamy na koncert zespołu „Dusznickie Aniołki”, w niedzielę 11 marca podczas uroczystości z okazji 250.rocznicy urodzin patronki trzebiatowskiej Biblioteki.

Ogólnopolski Zespół Gitarowy DUSZNICKIE ANIOŁKI powstał podczas VIII Zimowych Warsztatów Gitarowych w Dusznikach Zdroju organizowanych przez Pana Witolda Kozakowskiego. Pan Kozakowski jest również menadżerem projektu. Od początku swojej działalności opiekę artystyczną nad zespołem sprawuje dr Bartłomiej Marusik, który jest również autorem aranżacji do wszystkich wykonywanych utworów.
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
BEATA ATŁAS,KATARZYNA CHĘĆ, ADA DWORAK, MARZENA GOŁEMBIEWSKA,KAMIL GRESCHUTZ,JAKUB JAKUBCZAK,MARIANNA KOWAL,WOJCIECH MIZERA,JULIA PSZON.
Jest wiele czynników, które wyróżniają Dusznickie Aniołki na tle innych zespołów gitarowych. Przede wszystkim projekt skupia gitarzystów z różnych stron Polski (Wrocławia, Trzebiatowa, Poznania, Opola, Jarocina, Zgorzelca, Grodkowa, Wałbrzycha, Tymbarku).
Kolejnym aspektem jest wykonywany przez zespół repertuar zawierający muzykę dawną, XIX- wieczną, ale przede wszystkim utwory kompozytorów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, jazzowej oraz filmowej m.in. Ennio Morricone, Michała Lorenca, Herbiego Hancocka, Michaela Jacksona, czy Glenna Millera.
Zespół ma na swoim koncie nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych m.in. w Bystrzycy Kłodzkiej (I Nagroda), w Kielcach (II miejsce), czy w Tczewie (III miejsce).
Zespół prowadzi czynną działalność koncertową w rożnych miejscach w Polsce.
Dusznickie Aniołki połączyła wielka przyjaźń i ogromna pasja do gitary. Jest to swego rodzaju fenomen, bo choć dzielą ich setki kilometrów potrafią pokonać te bariery i razem tworzyć muzykę.

Zapraszamy na koncert!