Nawigacja

Aktualności
Coraz bliżej Święta…
Trwają przygotowania do świąt . Jest to czas zarówno pracowity jak i pełen radości . Dekorujemy swoje domy, pieczemy ciasteczka, pakujemy prezenty . Z tej okazji mamy dla was kilka propozycji, które pomogą wam w tych przygotowaniach.
To pomysły zaczerpnięte ze Mamotoja.
 
Śnieżynki z papieru
Możesz ich użyć do dekoracji okna, zrobić z nich ozdobną girlandę lub po prostu powiesić na choince. Wzorów śnieżynek jest niemal nieskończona liczba – wszystko zależy od tego, jak wytniesz złożoną kartkę. Najbardziej skomplikowane jest odpowiednie złożenie kartki, wycinanie to już pestka. Daj się ponieść fantazji. Ale możesz też skorzystać z naszych szablonów śnieżynek z papieru.
Czego potrzebujesz:
• białe kartki A4
• nożyczki
• klej z brokatem do ozdobienia śnieżynek (opcjonalnie)
Papierowe aniołki na choinkę
Są łatwe do wykonania, a dekorowanie sukienek aniołków to pole do popisu dla wyobraźni. Papierowe aniołki można powiesić na choince, mogą być też dekoracją świątecznego stołu. Zobacz, też instruktaż obrazkowy, jak zrobić aniołka z papieru.
Czego potrzebujesz:
• karton w dwóch kolorach, np. białym i niebieskim
• resztki włóczki
• kolorowe flamastry (także brokatowe)
• klej (lub zszywacz)
• dość duże koraliki
• nożyczki
• cyrkiel
Sposób wykonania:
1. Narysuj cyrklem półkole na brzegu kartki i wytnij je.
2. Naszkicuj na papierze skrzydła aniołka i też je wytnij.
3. Półkole, które będzie sukienką aniołka, ozdób za pomocą flamastrów i brokatu. Na środku prostej krawędzi narysuj oczka i buźkę aniołka.
4. Zwiń półkole w stożek i sklej (lub zszyj zszywaczem).
5. Doklej aniołkowi skrzydła wycięte z papieru oraz czuprynkę z włóczki.
6. Na kawałki włóczki nawlecz po jednym koraliku, zrób supeł z jednej strony i doklej nóżki do sukienki aniołka.
Ozdoby świąteczne: papierowe gwiazdy 3D
Popularna gwiazda betlejemska z papieru może ozdobić okno i choinkę. W wydaniu trójwymiarowym prezentuje się wyjątkowo efektownie. Będzie stanowić piękną dekorację świąteczną.
Papierowa gwiazda betlejemska
Do wykonania gwiazdy betlejemskiej potrzebny jest nieco grubszy papier, nożyczki, przezroczysta taśma klejąca i zszywacz do papieru. Kwadratową kartkę składamy po przekątnej na pół. Powstały trójkąt ponownie składamy na pół. Kartkę nacinamy w czterech miejscach tak, jak zaznaczono na pierwszym zdjęciu.
Ponacinaną kartkę rozkładamy. Taśmą klejącą sklejamy środkowe rogi. Następnie odwracamy kartkę na drugą stronę i sklejamy dwa kolejne rogi. Ponownie odwracamy i powtarzamy czynność. Tak powstaje pierwsze z sześciu potrzebnych ramion
Pierwsze trzy ramiona łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. W ten sam sposób łączymy kolejne trzy i zszywamy obie części. Na koniec zszywamy środkowe partie ramion.
Zaproponowany przez blog Moje Dzieci Kreatywnie.
________________________________________
Teatrzyk cieni to wspaniała zabawa, którą doskonale pamiętam z mojego dzieciństwa. Zawsze kojarzy mi się ze świętami, śmiechem i rodzinnie spędzonymi chwilami. Poniżej możesz pobrać i wydrukować szablony do teatrzyku.
Do zabawy potrzebujesz: wydrukowane szablony, taśmę, długie wykałaczki, nożyczki, scenę z kartonu lub prześcieradła, lampkę, nożyczki.
Szablony wycinamy i za pomocą taśmy przyklejamy do wykałaczki, tworząc w ten sposób nasze postacie do teatrzyku. Prezentowana na zdjęciach scenę wykonaliśmy z kawałka kartonu. Wycięliśmy dno i okleiliśmy je zwykłym białym papierem. W prostszej wersji możecie rozwiesić białe prześcieradła pomiędzy dwoma krzesłami. Teraz tył sceny podświetlamy lampką, a naszymi papierowymi pacynkami możemy odgrywać wmyślone scenki i przedstawienia.
Zabawa niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnie i pozwala wczuć się w rolę reżysera ciekawych przedstawień dla całej rodziny.
Pamiętajcie, że czas spędzony z dziećmi to najcenniejszy prezent świąteczny.