Nawigacja

Aktualności
Leszek Król „Malarstwo na szkle”. Aleksander Bogdanow- koncert.

W piątek,6 marca, w Galerii „Feininger” w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się otwarcie wystawy malarstwa na szkle Leszka Króla. Licznie zgromadzonym uczestnikom wernisażu znany kamieński plastyk opowiedział o swej twórczości oraz przyjaźni z Julkiem Wierzbickim, którego pamięci poświęcił wystawę w Pałacu.
Leszek Król urodził się 5 stycznia 1948 r. w Kamieniu Pomorskim. Jako absolwent miejscowego Liceum Pedagogicznego, po ukończeniu Studium Nauczycielskiego Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie i w 1974 r. gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, pracował początkowo jako instruktor w Kamieńskim Domu Kultury, a później, do 1985 r., nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Prace jego wrzosowskich uczniów zostały, nagrodzone na konkursie plastycznym w Tokio zdobywając złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal. W 1986 r. pracował jako metodyk nauczania plastyki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. W latach 1986-1991 uczył w szczecińskim Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Następnie był nauczycielem plastyki w szkołach na terenie miasta i gminy Kamień Pomorski, skąd w 2002 r. przeszedł na emeryturę. Prace Leszka Króla były prezentowane na wielu wystawach w kraju i za granicą – w Gdańsku, rodzinnym Kamieniu, Galerii EL w Elblągu, Brukseli, Poorvo w Finlandii, szwedzkim Malmö, Szczecinie, Sandomierzu, Dębnie Lubuskim, Gorzowie Wielkopolskim, Golczewie , trzykrotnie w kamieńskiej Galerii Sztuki Mundo Bizarro, w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.
Autor zaprezentował malarstwo na szkle (zwane witrochromią), którym intensywnie zajmuje się w ostatnich latach. W niełatwej sztuce witrochromii, która kojarzy się na ogół z artystami ludowymi, specjalizuje się jako jeden z niewielu profesjonalnych plastyków w kraju. Szklane oprawione w drewniane czy żeliwne ramy okienne prace przyciągają swoją wyjątkowością.
Wystawa szklanych obrazów Leszka Króla prezentowana będzie przez cały marzec.
Serdecznie zapraszamy!

Aleksander SASZA Bogdanow „Z miłości do kobiet”

Po otwarciu wystawy zaprosiliśmy Państwa na koncert w wykonaniu Aleksandra Bogdanowa.To wszechstronny muzyk,absolwent Szkoły Muzycznej w Kirowogradzie, artysta estradowy, kierownik orkiestry. Zaśpiewał ballady ukraińskie, romanse rosyjskie, popularne piosenki polskie, zagrał standardy na saksofonie.
Piątkowy wieczór na pewno bogaty był w ciekawe wydarzenia.