Nawigacja

Aktualności
„Zaklęte w drewnie”

 

   W Galerii Feininger w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury zagościła wystawa rzeźb Leszka Moslera, mieszkańca Trzebiatowa. Urodzony w Bielsku – Białej, od dzieciństwa związany jest z Trzebiatowem, w którym ukończył szkołę podstawową i technikum mechaniczne. Podczas dwuletniej pracy zawodowej w Krynicy Górskiej zainteresował się rzeźbą w drewnie. Zafascynowany rzeźbami regionalnych artystów, połknął bakcyla i tak rozpoczęła się jego przygoda artystyczna. Obecnie, na ile czas mu pozwala, sięga po kawałek drewna lipowego i rzeźbi.
„Tworzenie to moja pasja, odskocznia od codzienności, ujście ukrytych emocji. Pracując nad rzeźbą wkraczam w świat, w którym jestem sam, nikt niczego mi nie narzuca, nie czyni uwag, sam decyduję co chcę przedstawić i stworzyć. Urzeczywistniam swoje wizje zaklęte w drewnie”.
Swoje prace zaprezentował w partnerskich gminach Sjὅbo (Szwecja) i Wandlitz (Niemcy).Odwiedzając Sklep „Kunszt” można nabyć wiele Jego prac ze sztuki użytkowej, pamiątek.
Rzeźba to nie jedyna pasja Leszka Moslera. Od wielu lat gra na gitarze, śpiewa, pisze własne teksty i komponuje muzykę.  Absolwent trzebiatowskiej szkoły, skomponował wraz z nauczycielem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie Krzysztofem Ryłowem muzykę do hymnu szkoły,  do słów polonistki Anny Szafrańskiej. Podczas otwarcia wystawy Pan Leszek zagrał kilka utworów, co spotkało się z przychylnością licznie zebranych gości. Nie lada wydarzeniem była bardzo aktorska i emocjonalna recytacja frg. „Pana Tadeusza” przez mamę Barbarę Mosler, słynącą ze znajomości całego dzieła Mickiewicza. A ,że pasją rodziny Moslerów  jest myślistwo była to Księga IV „Dyplomatyka i łowy”.
Zapraszamy do Galerii Feininger, wystawa potrwa do końca lutego .