Nawigacja

Aktualności
„Z całego serca…”

Z takim przesłaniem odbył się w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury koncert z okazji 18 – lecia zespołu ludowego TRZEBIATOWIACY. Zespół powstał w 1999r. z inicjatywy Renaty Teresy Korek –  dyrektor TOK. Utworzenie zespołu nie było zadaniem zbyt trudnym – opowiadał Andrzej Łubieński – kierownik artystyczny. Spotkaliśmy na swojej drodze osoby, które chciały rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Dużym ułatwieniem było również posiadanie przez TOK kompletu strojów ludowych – krakowskich, które zakupione zostały na potrzeby działającego w latach osiemdziesiątych zespołu ludowego.

Przez osiemnaście lat zespół TRZEBIATOWIACY brał udział w wielu przeglądach i festiwalach, koncertowali od Świnoujścia po Koszalin. Reprezentowali także Gminę Trzebiatów na koncertach w Niemczech, Francji i Szwecji. Członkowie zespołu mają na sercu promocję naszej gminy i niesienie radości swoimi występami wszystkim, dla których jest bliska polska muzyka ludowa. Takie właśnie podziękowania złożyli członkom zespołu Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, Przewodniczący Rady Jan Kaniewicz oraz dyrektor TOK Renata Teresa Korek.

Andrzej Łubieński żegnając się z zespołem i publicznością bardzo serdecznie podziękował w imieniu TRZEBIATOWIAKÓW za osiemnaście lat współpracy i życzliwości jaką otrzymał zespół przez te wszystkie lata.