Nawigacja

Aktualności
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęty!

31 maja zainaugurowaliśmy Tydzień Czytania Dzieciom, który  w tym roku odbywa się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom”, Wychowanie przez sport i czytanie. W dniach 1-9 czerwca odbędzie się w całej Polsce wiele imprez , spotkań z młodymi czytelnikami, aby zachęcić ich do sięgania po książki i rozkochania się w czytaniu.
W dniu inauguracji zaprosiliśmy trzebiatowskich sportowców- przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych, aby uroczyście rozpocząć akcję czytania naszym milusińskim. Tradycją jest odczytanie w tym dniu „Lokomotywy” Tuwima. I tak się stało.  Z naszego zaproszenia skorzystali i włączyli się do wspólnej akcji : Mariusz Ściesiński- „Aktywny Trzebiatów”, promujący zdrowy styl życia, bieganie, Igor Ładyżyński- reprezentujący Piłkarski Klub Sportowy Intermarche Rega Trzebiatów, Bogusław Barański- biegacz, maratończyk, krzewiciel idei biegania, Grzegorz Szymański –strongman, Mateusz Burak – Piłkarski Klub Sportowy Intermarche Rega Merida senior,  zawodnicy unihokeja: Natalia Iwanowska – Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Trzebiatów, juniorka młodsza, seniorzy MLUKS Jutrzenka Cirocka, Zuzanna Krzywak, Maciej Bogdański.
Przed dziećmi zaprezentowały się w układach tanecznych : Krajowe Stowarzyszenie ARAMIS (Pani Anna Konopko), Szkoła Tańca „ISKRA”(Katarzyna Radomska), buziaki malowały panie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie, a następnie wszyscy aktywnie brali udział w wesołych zajęciach sportowych: przeciąganie liny, piłka nożna, unihokej…
Trzebiatowski Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do tej rozczytanej sportowej  akcji!