Nawigacja

Aktualności
Wystawa Andrzeja Ruppentala

W środowe popołudnie w pałacowej Czytelni Głównej odbyła się autorska wystawa Andrzeja Ruppentala, artysty pochodzącego z pobliskiego Mrzeżyna.

Andrzej Ruppental urodził się w 1950 roku na Śląsku, w Bełku koło Rybnika. W wieku 8 lat z całą rodziną wyjechał na stałe nad morze do miejscowości Mrzeżyno, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Malarstwem zainteresował się ponad 40 lat temu. Maluje pejzaże, zwierzęta a także martwą naturę, portrety oraz kopie obrazów sławnych mistrzów. Inspiracją są dla niego dzieła Szyszkina, Rembrandta, Ajwazowskiego i Kossaka. W jego technikach dominują: olej, pastele, węgiel, tusz, akryl. Swoje prace wystawiał na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i poza granicami kraju w Rostoku, Pilznie i Talinie. W 1996 roku został członkiem Związku Artystów Plastyków w Pile. W 2009 roku został wpisany do słownika sławnych osobowości „Who is Who Polska”

Przyjaciele i znajomi Pana Andrzeja od lat śledzący jego wspaniałą twórczość, wspólnie przy pysznym cieście i aromatycznej kawie mogli porozmawiać o jego obrazach, ale jak się okazało także i o poezji. Niewiele osób bowiem wie, że Pan Andrzej również pisze wiersze, w tym również takie dla dzieci, które dla zebranych przeczytała Pani Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i informujemy, że w okresie letnim obrazy Pana Andrzeja można obejrzeć w pałacowej Czytelni Głównej.