Nawigacja

Aktualności
Wszystkie stworzenia duże i małe Doktora Dolittle.

 W Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, 11 grudnia odbył się Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt; „Wszystkie stworzenia duże i małe doktora Dolittle”, przygotowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z literaturą amerykańską, zachęcenie do czytania lektur i wyrobienie wrażliwości estetycznej. W tym dniu przybyli do nas reprezentanci klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie z p. Małgorzatą Dudek, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie z p. Elżbietą Fir, z  Zespołu Szkół w Drzonowie z p. Emilią Dziedzic i z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie z p. Sandrą Bemsz-Mickiewicz.

Jury pracowało w składzie: p. Anna Rzepecka, p. Maria Akida, p. Zuzanna Tumidajska i p. Julianna Buczkowska. Drużynom kibicowali  rodzice, dziadkowie i uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr2 w Trzebiatowie.

Uczestnicy turnieju mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści książki: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” oraz na pytania związane z twórczością i życiem autora Hugho Loftinga, a także rozpoznać odgłosy zwierząt afrykańskich. Układali rozsypankę opisową łącząc w pary nazwę z cechami charakterystycznymi zwierząt Afryki i bawili się w kalambury.

W sprawnym przebiegu poszczególnych konkurencji pomagały wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, a mianowicie Marta Szamotulska, Karolina Rzęsa i Alicja Krzymińska pod opieką p. Marii Akidy.

Po burzliwej rywalizacji drużyn i wnikliwej analizie jury, zaszczytne miejsca zdobyli:
I- (Podskoczki Egipskie) Zespół Szkół w Drzonowie,
miejsce II- ex aequo (Żyrafy) Zespół Szkół w Drzonowie i (Żeglarze Doktora Dolittle) Szkoła Podstawowa nr2 w Trzebiatowie,
III- (Super Mocni) Szkoła Podstawowa Mrzeżyno.
Wielkie uznanie należy się również pozostałym drużynom, które dzielnie walczyły i były o „małpi włosek” za podium czyli: (Afrykańskie Zwierzęta Doktora Dolittle) Sz. Podst. Nr1, (Mądre Główki) Sz. Podst. w Mrzeżynie, (Super Papugi) Sz. Podst. Nr 1 i (Małpki) Sz. Podst. Nr 2. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowo słodki upominek dla całej grupy.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie merytoryczne drużyn, jury za współpracę, sprawiedliwą i wnikliwą ocenę, kibicom  za miłą atmosferę i zaangażowanie, wolontariuszom i współpracownikom za pomoc w działaniach organizacyjnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przygotowania się i zajęcia zaszczytnych miejsc. Zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju za rok.