Nawigacja

Aktualności
„Witaj Święty Mikołaju”

6 grudnia w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się Mikołajki Wielokulturowe, podczas których zaprosiliśmy najmłodszych na warsztaty wykonywania ozdób choinkowych i pieczenia pierników. Kolorowe łańcuchy, gwiazdki i bombki ozdobiły świąteczne choinki, a zapach pieczonych pierniczków zachęcał wszystkich do uczestniczenia w warsztatach .
Mikołajki Wielokulturowe to już wieloletnia tradycja. Tego dnia odbywają się występy dzieci i młodzieży. Wszyscy z niecierpliwością oczekują gościa, któremu towarzyszy dźwięk dzwonków. Mikołaj został przywitany z ogromną radością. Były słodycze, piosenki, tańce  i wierszyki. W programie mikołajkowym wystąpiły dzieci z Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego w Trzebiatowie z przedstawieniem „Rukawyczka”,  Publicznego Przedszkola ul. Waryńskiego –Witaj święty Mikołaju:”. Dzieci uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez Katarzynę Radomską ze Szkoły Tańca „ISKRA” przedstawiły kilka zabaw muzycznych, jakich nauczyły się w trakcie cotygodniowych zajęć w Pałacu, a „Teatrzyk pod Antresolą” zaprezentował wiersz „Wielka wyprawa Świętego Mikołaja”. Na zakończenie grupa artystyczna ARFIK wystąpiła ze swoim świątecznym programem „Piosenki ze śniegu” wyreżyserowanym przez Barbarę Stenkę i Ryszarda Leoszewskiego. Grupa Artystyczna „Arfik” powstała w 1987 roku w Szczecinie, występowała w różnych miastach Polski, a także w Niemczech, Norwegii, Danii, na Łotwie i we Francji. Jest laureatem wielu festiwali: estradowych, teatralnych i chóralnych.
W czasie całego wieczoru dzieci „odbyły  wielokulturową wycieczkę”, poznając zwyczaje związane z wizytą  Mikołaja w różnych krajach.
Wiele osób zainteresowało się kiermaszem świątecznym, trwającym 4-5-6 grudnia, na którym można było zakupić ciekawe prezenty dla najbliższych: ozdoby, rękodzieło artystyczne, kartki bożonarodzeniowe, robótki ręczne, dekoracje. Kiermasz Świąteczny przygotowany został przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Trzebiatowie, ZSzOI w Mrzeżynie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Jarominie, Robótkowo, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Kole PSOUU w Trzebiatowie, Kolo Gospodyń Miejskich w Gryficach, Scrabiniec Drzonowo, oraz P.Michała Ostrowskiego i Katarzynę Pylak.
Wszystkim dziękujemy!
Dziękujemy dzieciom i opiekunom za przygotowanie świątecznego programu mikołajkowego.
Zapraszamy wszystkie dzieci na nasze różnorodne spotkania, warsztaty kierowane do nich przez cały rok. Zapraszamy do śledzenia naszych informacji i relacji na stronie
www.archiwum-tok.pl