Nawigacja

Aktualności
„Warto było czekać….”

12 listopada  2014 r. Czytelnia Główna w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury pękała w szwach,  a to za sprawą  licznie przybyłych mieszkańców, chcących w śpiewający sposób uczcić   „Święto Niepodległości”. W programie bardzo wzruszający występ najmłodszych przedstawicieli Przedszkola z ul.Waryńskiego i Kilińskiego. Gratulujemy dzieciom znajomości patriotycznych pieśni i wierszy, słusznie nagrodzonych wielkimi brawami. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie przygotowała montaż słowno- muzyczny, przedstawiający drogę do wolności polskiego narodu. Chór „Cantare” zaprezentował , jak zwykle piękne i wzruszające pieśni patriotyczne i wojskowe zagrzewające do walki o suwerenność, wolność, niepodległość Polski. Pieśni te wzruszają, ale też  są piękną lekcją polskiej historii. Są wśród nich przyśpiewki partyzanckie z czasów II wojny światowej, pieśni legionowe, pieśni konspiracyjne żołnierzy wyklętych, pieśni śpiewane przez internowanych w stanie wojennym. To wyśpiewana historia Polski. Na zakończenie wieczoru Pani Barbara Mosler wyrecytowała frg.”Pana Tadeusza”, nagrodzona została owacjami na stojąco, a Pani Ludwika Toporowska wzruszyła recytacją wiersza Jasińskiego o Powstaniu Warszawskim „Tu zęby mamy wilcze, a czapki na bakier….”.
Raduje się serce”, ‘”Przybyli ułani pod okienko”, „Marsz pierwszej brygady”, czy „Warszawiankę” śpiewali wszyscy zebrani i był to chyba jeden z liczniejszych chórów, jakie można usłyszeć, jak zwykle w Pałacu, czy to przy okazji Święta 3 Maja, czy Bożego Narodzenia, czy też z okazji tak pięknego święta, jakim jest Dzień Niepodległości.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, opiekunom, rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży do tego świętowania, a Państwu za to, że kolejny raz śpiewająco zdaliście egzamin z patriotyzmu.
Trzebiatowski Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje  Romanowi Bereżańskiemu i Eugeniuszowi  Nikuła za słodki poczęstunek.