Nawigacja

Aktualności
Warsztaty ilustratorskie.

W środowy ranek 10.10.18r. odbyły się warsztaty ilustratorskie z panią Ewą Kownacką, trzebiatowianką obecnie mieszkającą w Szczecinie. Mówi o sobie : „Jestem wielką miłośniczką ilustracji, przygód i bujania w obłokach. Chętnie wracam wspomnieniami do czasów dzieciństwa, pełnych aromatów babcinej kuchni, hałasu, wygłupów i rysowania, z którego nie wyrosłam do dziś. Swoje prace wykonuję ręcznie, najchętniej posługując się akwarelą, ołówkiem i kredkami, nawiązując techniką do barwnych lat 90-tych, w których dorastałam, kształtowałam się twórczo i dużo rozrabiałam. Z wielkiej pasji tworzenia i chęci dzielenia się nią, powstała moja pracownia ilustracji dziecięcej „Czary Malary”.

Czary Malary to marka ilustracji dziecięcej powstała z pasji tworzenia dla najmłodszych. Oferuje barwne, rozwijające wyobraźnię plakaty do dziecięcego pokoju, a sztandarowym produktem jest ilustrowana książka dla dzieci „MIMO”, która została wydana z największą dbałością o jakość treści, ilustracji i oprawy. My poznaliśmy panią Ewę jako sympatyczną, pełna humoru i niezwykle twórczą osobę.

Na warsztatach obecne były dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2. Za zadanie miały wykonanie kolażu z materiałów przyniesionych przez panią Ewę oraz wymyślenie własnego bohatera książkowego i przedstawienie go farbami plakatowymi na arkuszu szarego papieru. Uczestnicy warsztatów wykonali przepiękne prace, które będą inspiracją dla pani Ewy do dalszych działań twórczych. Dzieci uczyły się  wspólnej pracy, a bałagan artystyczny, który powstał wokół tych działań był niezwykle inspirujący dla  wszystkich uczestników warsztatów.