Nawigacja

Aktualności
Warsztaty decupage

26 czerwca w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty decupage. Pod kierunkiem Basi Walczak i zaprzyjaźnionych Pań, działających w Scrabińcu ( Drzonowo), poznałyśmy tajniki decupage – techniki zdobniczej polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Podczas zajęć uczyłyśmy się naklejania wzoru z serwetek na drewniane podkładki do kalendarzy, następnie pokrywałyśmy go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. Dzięki specjalnemu podkładowi uzyskałyśmy efekt  pęknięć, które dodały podkładkom wspaniałego starego wyglądu.

Techniką decupage pracujemy się po raz pierwszy. Dotychczas miałyśmy okazję podziwiać gotowe już prace ( zdobione ramki, talerze, serwetniki, wazony i wiele innych). Jednak wykonanie samemu od samego początku czyli oszlifowanie później malowanie, naklejanie i lakierowanie podkładek sprawiło wiele radości i satysfakcji. To pierwsze nasze prace, a efekt końcowy jest   zachwycający – mówi Halina Karolak.