Nawigacja

Aktualności
W oczekiwaniu na ŚWIĘTA.

Od wielu już lat w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury spotykają się dzieci na „Mikołajkach Wielokulturowych”,  podczas których gwarno, wesoło , twórczo i smacznie spędzają wspólny wieczór. Tak było i tym razem. Blisko 70 dzieci spotkało się , aby razem tańczyć, śpiewać, piec ciasteczka, dekorować choinkę. Zarówno dzieci wyznania rzymskokatolickiego , jak i greckokatolickiego, uwielbiają Święta Bożego Narodzenia, najbardziej czekają na gościa specjalnego, a jest nim Mikołaj-Мykоłаj. Wiele jest podobieństw w celebrowaniu świat, w zasadzie różnica tylko w datach.

Dzieci i młodzież  uczestnicząca w zajęciach prowadzonych przez Katarzynę Radomską ze Szkoły Tańca „ISKRA” przedstawiły kilka zabaw muzycznych, jakich nauczyły się w trakcie cotygodniowych zajęć w Pałacu, a grupa wokalna „Bursztynki”,  która działa pod kierunkiem pani Renaty Jankowskiej zaprezentowała zabawę w świąteczne karaoke. Śpiewaliśmy również w jęz.ukraińskim.

Dzieci usłyszały od naszych zaproszonych gości o zwyczajach świątecznych, sposobach zdobienia choinki i całego domu z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wspólnie śpiewały piosenki o zimie, Mikołaju, Mykołaju. Kolorowy, mega długi łańcuch, gwiazdki i bombki ozdobiły świąteczną choinkę, a zapach pierniczków i ukraińskich kruchych ciasteczek maślanych roznosił się po całym pałacu.
Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali gościa, któremu towarzyszył dźwięk dzwonków. Mikołaj został przywitany z ogromną radością, a słodycze z jego przepastnego worka smakowały najbardziej.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i opiekunom za wspólną mikołajkową zabawę. Paniom :Nadii Piłat, Renacie Jankowskiej, Katarzynie Radomskiej, Marzennie Dudek, Karolinie Kurczewskiej, Annie Rzepeckiej, Marcie Górskiej, Stanisławie Prętkiej, Pawłowi Pawlonce, Mateuszowi Burakowi za przygotowanie „Mikołajek Wielokulturowych”.