Nawigacja

Aktualności
Uzależnieni od kultury.. czyli Wakacje w Pałacu pełną parą!

    Rozpoczął się drugi miesiąc wakacji a wraz z nimi zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „ARTrzebiatów- uzależnieni od kultury”. Od dobrych kilku lat Trzebiatowski Ośrodek Kultury prowadzi współpracę z Oddziałem Białostockim Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, które to stowarzyszenie zajmuje się szeroko pojętą działalnością edukacyjną i kulturalną na terenie całej Polski. Wśród metod pracy dominuje kreatywna zabawa. Uwzględniając potrzeby dzieci i młodzieży uczęszczających na spotkania animatorzy wplatają elementy socjoterapii, metodę gier dydaktycznych oraz dużo pracy z plastyką, muzyką i tańcem. Na zajęciach jest także czas na przejmowanie inicjatywy przez uczestników, pracę w grupach, swobodne rozmowy na różne tematy. Ważne jest by w młodych osobach kształtować nawyki aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Ciekawe zajęcia są alternatywą na nudę i stwarzają pole do popisu niezwykłej wyobraźni dzieci. Bawiąc uczymy odpowiedzialności, fajnego , ale bezpiecznego korzystania z uroków wakacji.

Przed nami jeszcze wiele atrakcyjnych zajęć : zabawy, animacje z „KLANZĄ” ( do 11 sierpnia), artystyczne, teatralne (14-18 sierpnia) na których aktorzy, reżyserzy, choreografowie Krzysztof i Róża Włosińscy przygotują wraz z dziećmi i młodzieżą etiudę teatralną  aby „straszyć” podczas „Nocy w Muzeum”.

We wrześniu zaprosimy dzieci i młodzież na warsztaty kulinarne „Smaki regionu”, podczas których uczestnicy poznają tradycje kuchni pomorskiej oraz przygotują potrawy charakterystyczne dla naszego regionu.

Projekt „ARTrzebiatów- uzależnieni od kultury” otrzymał dofinansowanie w kwocie 5000 zł. z „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 r.”

Zapraszamy , jest jeszcze możliwość uczestniczenia w „Wakacjach w Pałacu” i na pewno się nie nudzić i spędzić kreatywnie, wesoło wolny czas.