Nawigacja

Aktualności
Uzależnieni od kultury.. czyli „Wakacje w Pałacu” bez nudy!

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Uzależnieni od kultury”. Od dobrych kilku lat Trzebiatowski Ośrodek Kultury prowadzi współpracę z Oddziałem Białostockim Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, które to stowarzyszenie zajmuje się szeroko pojętą działalnością edukacyjną i kulturalną na terenie całej Polski. Wśród metod pracy dominuje kreatywna zabawa. Uwzględniając potrzeby dzieci i młodzieży uczęszczających na spotkania animatorzy wplatają elementy socjoterapii, metodę gier dydaktycznych oraz dużo pracy z plastyką, muzyką i tańcem. Na zajęciach jest także czas na przejmowanie inicjatywy przez uczestników, pracę w grupach, swobodne rozmowy na różne tematy.
W ramach „Zabaw z KLANZĄ” zajęcia prowadzili Joanna i Leszek Talipscy z Białegostoku. Uczestnicy mogli poznać i pograć w nowe gry „bez prądu”, takie jak: „Dobble”, „Halli Galli”, „Tutti Frutti”, „Prawo Dżungli” czy „Dzień i noc” a także wspólnie wybudowały domek z BAMP-ów.
Zabawa była przednia!
Ważne jest by w młodych osobach kształtować nawyki aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Ciekawe zajęcia są alternatywą na nudę i stwarzają pole do popisu niezwykłej wyobraźni dzieci. To kolejny cykl zajęć w ramach projektu profilaktycznego „ARTrzebiatów- uzależnieni od kultury”, dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebiatowie.