Nawigacja

Aktualności
Turniejowe laury zdobyte!

Kilkudziesięciu uczniów wszystkich szkół gminy Trzebiatów wzięło udział w 21. Już edycji Turnieju Wiedzy o Trzebiatowie, który odbył się 23 marca w pałacowej Czytelni Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach, więc w pałacu spotkały się najlepsze drużyny, by zmierzyć się z przeszłością miasta i okolic. Konkurencje, jak co roku zaskakiwały różnorodnością i ujęciem historii w nowy, ciekawy sposób.

– Od 1997 r. przybliżamy w ten sposób dzieje Trzebiatowa i regionu, zachęcamy dzieci i młodzież, by poznawały tajemnice, słynne postaci, wydarzenia związane z Pomorzem, a w szczególności naszym miastem, jednym z najcenniejszych przecież pod względem zachowanych  zabytków, goszczących mnóstwo znamienitych osób. Cieszymy się, że dzieciaki tak chętnie korzystają z naszych historycznych podróży w czasie, są aktywne, uczą się szacunku do przeszłości, naszej najbliższej kultury, tradycji, tego co nas otacza i jest wartościowe – podkreśla Renata T. Korek, dyrektor TOK-u, inicjatorka konkursu. Uczestników oceniało Jury w składzie: Ewa Fudała, Bożena Krzewicka i Kazimierz Rachański z Koła PTTK ,,Baszta Kaszana” w Trzebiatowie oraz Piotr Żak, historyk, regionalista, muzealnik.

W kategorii szkół podstawowych, klasy I-III, I miejsce zdobyła drużyna z SP nr 1: Gabriela Bartosiewicz, Ola Janik, Maciej Iwanejko, II miejsce również drużyna z SP nr 1: Laura Domańska, Sara Sroka, Marcel Klimowski, a III grupa z SP nr 2: Łucja Iwaniec, Maria Poluszyńska, Adam Królik. W kategorii szkół podstawowych, klasy IV-VI, I miejsce przypadło Adzie Rachańskiej, Natalii Lange i Julianowi Patole z SP nr 1, II miejsce: Katarzynie Kubickiej, Kacprowi Makarewiczowi, Sewerynowi Simińskiemu z SP nr 2, a III: Aleksandrze Pliszce, Aleksemu Smalowi i Filipowi Smalowi z SP nr 1. W kategorii gimnazjów, I miejsce Jury przyznało uczniom z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie: Weronika Jaworska, Martyna Jaroni, Maksymilian Patoła, II miejsce drużynie z Gimnazjum z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie: Ilona Kurczak, Jakub Cieszyński, Szymon Michniewicz, a III zajęli: Natalia Koszyk, Wiktoria Kulikowska i Kornelia Tatar z gimnazjum w Trzebiatowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce uzyskały ucznennice Zespołu Szkół w Trzebiatowie: Klaudia Czekeryło, Aleksandra Kulasek i Klaudia Melkis, II miejsce uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Cenrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie: Sandra Rębisz, Krzysztof Smoła i Patryk Szydłowski, a III miejsce Adrianna Galewska, Klaudia Szarwarzyn i Adrianna Mele z Zespołu Szkół. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy również opiekunom przygotowującym uczniów do Turnieju oraz niezawodnemu Jury. Warto podkreślić, że Konkurs był również jednym z akcentów obchodzonego w tym roku jubileuszu 740-lecia otrzymania przez Trzebiatów praw miejskich. Zapraszamy za rok!

TOK