Nawigacja

Aktualności
Turniej czytelniczy

W ramach Tygodnia Bibliotek przypadającego w dniach od 8-15 maja Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej zorganizowała Międzyszkolny Turniej Czytelniczy – „Historia o chłopcu z drewna”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z literaturą włoską, zachęcenie do czytania lektur i wyrobienie wrażliwości estetycznej. Dnia 14 maja o godz. 10.00 do pałacowej Czytelni Głównej przybyły drużyny: uczniowie klas IV ze Szkoły z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie z Panią Magdaleną Skrzyniecką, uczniowie klas IV i V z Zespołu Szkół w Drzonowie z Panią Anną Stefaniak-Dołęgowską, uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Panią Anną Kukiełka i Panią Danutą Koszewską oraz uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 2 Panią Marleną Obertaniec.
Skład Jury obejmował: Panią Halinę Kubiak jako przewodniczącą jury, Panią Teresę Omelańczuk, Panią Renatę Świercz, Panią Marzennę Dudek i Panią Emmę Robakowską, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju wg. regulaminu czuwała Pani Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek.
Drużyny miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące Włoch i treści książki pt: „Pinokio”, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć za pomocą węchu tajemnicze zapachy i wytłumaczyć co oznaczają powiedzenia zawierające w swoim opisie nos. W sprawnym przebiegu konkurencji pomagały mi wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie pod opieką Pani Marii Akidy.
Po burzliwej rywalizacji drużyn zakończonej dogrywką zaszczytne miejsca zdobyli: grupa uczniów z Zespołu Szkół w Drzonowie – miejsce III, miejsce II Szkoła z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie i miejsce I grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a drużyna zwycięska słodki upominek. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych zmagań turniejowych za rok.
Międzyszkolny Turniej Czytelniczy zakończył się występem artystycznym w wykonaniu podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gryficach, podczas którego to zbierano pieniążki w ramach kampanii „Kilometry Dobra” na zakup specjalistycznego samochodu dla osób niepełnosprawnych.
Dziękuję opiekunom za zmobilizowanie i przygotowanie drużyn, jury za wytrwałe obserwacje, sprawiedliwą ocenę i współpracę, Pani Dyrektor Renacie Teresie Korek za wsparcie słowne drużyn i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem działań konkursowych, kibicom ze Szkoły Podstawowej nr 1 (kl.III) za miłą i pozytywną atmosferę podczas przebiegu zmagań turniejowych, wolontariuszom oraz współpracownikom za zaplecze organizacyjne.
K.K