Nawigacja

Aktualności
Trzebiatowianin wydaje drugą książkę. Tym razem rozmowę z aktorem Wojciechem Pokorą!

Wojciech Pokora, Krzysztof Pyzia – Z POKORĄ PRZEZ ŻYCIE

Pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą!

Aktorem został przez przypadek, ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. I nic nie wskazuje na to, żeby po tej błyskotliwej i inteligentnej rozmowie coś mogło się zmienić.

Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, technikum samochodowym ukończonym z Jerzym Turkiem i swojej drodze do aktorstwa. W końcu lekcje pobierał u samej Hanki Bielickiej a komedianta odkrył w nim Wiesław Gołas!

Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról, nie tylko tych teatralnych, także tych prywatnych. Warto zdradzić, że drugim głosem tej książki jest żona Hanna, niegasnąca miłość Pan Wojciecha. Razem zdradzą przepis na udane małżeństwo. Są ze sobą ponad 60 lat!

Kto myśli, że cokolwiek wie o Wojciechu Pokorze, zdziwi się po przeczytaniu tej książki. Nie dajcie się zwieść! To aktor pokorny i przekorny.
„Wychowałam się na jego poczuciu humoru i wspaniałych rolach”
Krystyna Janda
Wywiad z Wojciechem Pokorą nie jest pierwszą książką Krzysztofa Pyzi. Nasz krajan w 2013 r. wydał zapis wywiadu z detektywem Krzysztofem Rutkowskim – „Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia”.
Książkę „Z Pokorą przez życie” można kupić m.in. tutaj:

• http://www.empik.com/z-pokora-przez-zycie-pokora-wojciech-pyzia-krzysztof,p1113365958,ksiazka-p
• http://merlin.pl/Z-Pokora-przez-zycie_Wojciech-Pokora-Krzysztof-Pyzia/browse/product/1,1692451.html
• http://www.matras.pl/z-pokora-przez-zycie,p,237386
Biogram autorów*
Wojciech Pokora (1934) – jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich aktorów komediowych. Każda jego rola to doskonała kreacja filmowa, którą zaskarbiał sobie sympatię widzów: „Poszukiwany, poszukiwana”, „Brunet wieczorową porą”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy „Alternatywy 4”. Wreszcie kabaret Olgi Lipińskiej, którego bez niego zapewne by nie było. Nadal występuję na deskach warszawskich teatrów.

Krzysztof Pyzia – z wykształcenia politolog, z zamiłowania dziennikarz. Producent w Radiu ZET, współpracownik tygodnika „Angora”. Od niedawna autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl i współautor WhyWhisky.pl, p

Kontakt: krzysztof@pyzia.pl