Nawigacja

Aktualności
„Trzebiatów (nie) jedno ma imię…”

 

„Trzebiatów (nie) jedno ma imię…” to tytuł wystawy, która otwarta została w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury 21 stycznia 2016r. i jest zwieńczeniem pracy uczestników projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Gryficka Akademia Przyszłości.
Wszystkich zebranych powitała Pani Monika Nowosad ( Prezes Stowarzyszenia). Serdecznie podziękowała zarówno partnerom projektu, uczestnikom a także wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację poszczególnych działań. Były to m.in. warsztaty: mozaiki lustrzanej, tkaniny artystycznej, grawerowania, witrażu, spoinowania metalem, papieroplasyki, kaligrafii, scrapbookingu a także porządkowania, dekonstrukcji i estetyzacji codzienności w technice sypania różnymi rodzajami kaszy.
Warsztaty trwały cztery miesiące i finansowane były prze Gminę Trzebiatów. Odbywały się pod kierunkiem Justyny Fedak – Białkowskiej i Katarzyny Szczęsnej. Panie podczas otwarcia wystawy opowiadały o ciężkiej pracy uczestników projektu, ich zaangażowaniu i poświęceniu się w tworzenie np. przepięknej mozaiki lustrzanej – „Trzebiatów w lustrach” czy tkanin artystycznych z widokami Trzebiatowa ( ratusz, kamieniczki). Pięknie w pałacowej galerii prezentują się prace, na których trzebiatowskie zabytki wykonane są techniką sypania kaszy oraz szklane i papierowe kroniki: „Wspominki trzebiatowianina” i „Wielka księga przepisów trzebiatowian”.
Wystawa prezentowana będzie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury do 12 lutego br.
Serdecznie zapraszamy.
mg

.