Nawigacja

Aktualności
Tomasz Stockinger wystąpił w Trzebiatowie.

    5 lipca w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury miał miejsce niezwykle klimatyczny koncert pt.:” Już nie zapomnisz mnie” . Wieczór spędzony  w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego, które wykonał specjalnie dla trzebiatowskiej  publiczności Tomasz Stockinger to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Akompaniatorem był Stefan Gąsieniec. Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Wars, Tuwim, Hemar, Petersburski czy  Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne piosenki w rytmie walca i tanga , przy akompaniamencie i w duecie z pianistą, jak za dawnych, dobrych lat, wykonywane były naprzemiennie z żydowskimi szmoncesami, przedstawionymi w mistrzowski sposób przez Aktora .Klimat minionej epoki ,dzięki Tomaszowi Stockingerowi ,wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em .Przenosimy się do magicznego dwudziestolecia – gdzie żyli wspaniali mężczyźni, gotowi na każde poświęcenie dla miłości. Ten program to elegancja i szyk minionych lat wciąż tak żywo wspominanych.
Piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, „Na pierwszy znak”, czy „Sexappeal” śpiewano razem z Aktorem.

Tomasz Stockinger pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphreya Bogarta – koniecznie w kapeluszu!

Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 r. Od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym za dyrekcji Gustawa Holoubka. Współpracował także z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze jego filmy to: „Sto koni…”,” Bołdyn”, „Znachor”, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…”.Był gwiazdą również wielu seriali: „Dom”, „Rycerze i rabusie”, „Pogranicze w ogniu”, „Zespół adwokacki” i ”Klan”. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera i śpiewaczki, aktorki Barbary Barskiej, kontynuuje również rodzinne tradycje muzyczne. W 2005 r. nagrał w Polskim Radiu solową płytę pt. „Melodią wracasz do mnie”. Obecnie aktor występuje w Teatrze Kamienica, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego „Eurosilesia”; gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak:  Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.