Nawigacja

Aktualności
Tajemnice sukcesów dziecka.

Wspólnie z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury i Komitetem Społecznym Nasz Trzebiatów
zapraszam na

Tajemnice sukcesów dziecka
czyli sposoby na uczenie się przynoszące radość i entuzjazm

– warsztaty dla rodziców dzieci szkolnych i nauczycieli zainteresowanych wspieraniem dzieci w rozwoju umiejętności uczenia się.
Spotkajmy się i porozmawiajmy. Tym razem o tym, jakie czynniki warunkują sukces dziecka, jakkolwiek byśmy go sobie nie definiowali. Z czym dziecko przychodzi na świat, co nieświadomie blokujemy jako dorośli (rodzice w domu, nauczyciele w szkole, szkoła jako instytucja), co potrzebujemy rozwinąć w sobie, aby móc rozwijać w dzieciach i dlaczego warto…
Warsztaty są kierowane głównie do rodziców, ale zpraszamy także nauczycieli poszukujących, zainteresowanych wspieraniem dzieci w rozwoju w kontekście uczenia się przez całe życie, a nie tylko do najbliższej klasówki.
Warsztaty są zaproszeniem do refleksji na temat radości ze zdobywania wiedzy, odwagi popełniania błędów i sięgania po nieszablonowe rozwiązania, do zweryfikowania naszej rodzicielskiej i nauczycielskiej postawy i do poznania konkretnych sposobów na podtrzymywanie dziecięcej determinacji do rozwoju.

Zagadnienia:
poczucie własnej wartości a pewność siebie – czego nie wiedzieliśmy o mózgu – mit kija i marchewki – postulaty wynikające z salutogenezy – nastawienie stałościowe i nastawienie rozwojowe – 5 kroków do nastawienia rozwojowego

Korzyści dla uczestników:
większa świadomość przyczyn zachowań dzieci
większa skuteczność oddziaływań
refleksja na temat własnego stylu bycia rodzicem i bycia nauczycielem
inspiracja do stosowania metod wykraczających poza własne doświadczenie

Daj się zainspirować!

Prowadząca
Dorota Trynks germanistka, trener efektywnego uczenia się, certyfikowany trener kadr systemu oświaty, ambasadorka inicjatywy Budząca się Szkoła, mama dwójki dzieci w wieku szkolnym.

Uwaga!
Warsztaty są moim wkładem w zbiórkę pieniędzy na mural i piżamowy rekord Guinnessa. Dlatego nie podaję ceny biletu na warsztaty. Proponuję, aby każdy uczestnik sam określił, ile warta jest dla niego ta wiedza i wrzucił datek do puszki na mural bezpośrednio po warsztatach.

Proszę o rezerwację miejsc. Wystarczy sms na nr 501 274 174 z podaniem imienia i nazwiska.
Zapraszam serdecznie!
Dorota Trynks