Nawigacja

Aktualności
Szymon Hołownia i jego przepisy na lepsze życie.

W czerwcowe popołudnie (22.06.17r) w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury gościliśmy dziennikarza, publicystę, dwukrotnego laureata nagrody Grand Press i autora 14 książek Szymona Hołownię. Spotkanie poprowadziła pani dyr. Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek.

Autor dużo podróżuje, a jego motto to: „Próbować świat po kawałku”. Założył fundacje Kasisi i Dobra Fabryka, które pomagają osieroconym i chorym dzieciom w Afryce. Ich celem jest „produkcja dobra” w tych zakątkach świata , gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Podążając za nauką Chrystusa buduje kolejne miejsca ”By wszyscy, którzy do nas trafią, choćby na ostatnie godziny życia, czuli, że są zadbani i kochani.”
 Wzorem dla Szymona Hołowni jest polska święta Urszula Ledóchowska powszechnie nazwana matką czarnej Afryki. Wśród licznie zgromadzonej publiczności padały pytania, na które nasz gość z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie odpowiadał. Od zawsze był pobożny i dużo czytał o Bogu. Teraz sam pisze o chrześcijaństwie w nietypowy sposób, o jedności międzyludzkiej, wierze. Część dochodu ze sprzedaży swoich książek przekazuje dla fundacji.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, a autografom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca.
Spotkanie odbyło się w ramach DKK.