Nawigacja

Aktualności
Szczepienia. Ważne informacje!

Józef Domański-  Burmistrz Trzebiatowa.

Szanowni Państwo przekazuję kilka ważnych informacji w związku z planem szczepień:
 
1. Osoby, które zostały zarejestrowane na szczepienie przeciw COVID-19 przed wizytą w punkcie szczepień powinny wypełnić „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”.
Kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą u lekarza.
Pacjenci muszą być też przygotowani, że przed szczepieniem będą musieli przekazać lekarzowi informację dotyczącą przyjmowanych przez nich leków.
Kwestionariusze są dostępne w punktach szczepień, ale w celu usprawnienia procedury szczepień, zamiast wypełniać je na miejscu w punkcie szczepień
rekomendujemy aby pobrać je, wydrukować z zasobów internetowych i wypełnić wcześniej.
Link do pobrania kwestionariusza znajduje się także na stronie internetowej urzędu w aktualnościach, natomiast przygotowana przez nas wersja drukowana kwestionariusza jest do pobrania w Urzędzie Miejskim oraz w aptekach w Trzebiatowie: „Staromiejska”, „Dr. Max”, „Cefarm”, w aptece przy ul. Witosa 11 (dawny NEPTUN) oraz w Punkcie Aptecznym w Mrzeżynie.
2. W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych
przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, Gmina Trzebiatów zapewnia niezbędny
transport do punktu szczepień na terenie gminy, osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc:
a) osób niepełnosprawnych tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
b) osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca
zamieszkania punktu szczepień;
Potrzebę transportu w/w osób należy zgłaszać do koordynatora ds. transportu wyznaczonego przez Burmistrza Trzebiatowa pod nr. tel. 606 689 016, w dni robocze w godz. 8:00 – 15:00.
Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w AKTUALNOŚCIACH publikowane są na bieżąco informacje związane z pandemią, obowiązującymi obostrzeniami,
programem szczepień etc.
Zachęcam osoby zainteresowane do odwiedzania naszej strony internetowej www.trzebiatow.pl

http://www.trzebiatow.pl/asp/rejestracja-na-szczepienia-przeciw-covid-19-dla-seniorow,2,artykul,1,5200

http://www.trzebiatow.pl/asp/kwestionariusz-wstepnego-wywiadu-przesiewowego-przed-szczepieniem-przeciw-covid-19,2,artykul,1,5240

 

 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach informuje.

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?      

     Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem – Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

     Bo uratujesz komuś życie – Szczepiąc się, myślisz również o innych – członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych – spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się również ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń

    Bo możesz! Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

    Bo pomożesz zwalczyć pandemię na świecie – Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.

    Bo zyskasz spokój – Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

    Bo szczepionki są bezpieczne. Szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.

    Bo zostaniesz zbadany. Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

    Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności!  Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

    Powrót do normalności oznacza:

 • odejście od maseczek,
 • swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi,
 • powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych,
 • dalszy rozwój gospodarki,
 • ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia,
 • swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów,
 • wakacje bez ograniczeń,
 • poprawę jakości życia nas wszystkich.
   
  Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

 

Informacja ze strony internetowej Ministerstwa Zdrowia