Nawigacja

Aktualności
Święto Kaszy 2019 -cz.2.

II dnia po uroczystym przywitaniu  przez Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego , Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepę,  Starostę Powiatu Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renatę Teresę Korek i zaproszonych gości nastąpiło nasze świętowanie.
 Panie z Krajowego Stowarzyszenia ARAMIS zaprezentowały swój nowy program- piękne tańce, wzbudzając ogromne zainteresowanie. W konkursie kulinarnym ,,Kaszane przysmaki”, w którym nagrody ufundował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego , jury spośród 11 potraw , przyznało:
I miejsce Alicja Drążczyk za „Tort czekoladowo- gryczany z owocami”
II miejsce Katarzyna Marcinowicz „Gołąbki z kaszy gryczanej ”
III miejsce Danuta Sudaj „ Pierogi po lubelsku z kaszą gryczaną”

Wyróżniono: Katarzynę Rychter za dwie potrawy „Kasza z warzywami i rybą” oraz „Pieczarki faszerowane kaszą”, Katarzyna Marcinowicz „Pierogi z kaszą jęczmienną”, Aleksandra Łojek „Kaszak- piróg z kaszy i sera”, Justyna Gardziejewska „Pierogi z kaszą”.
Okazuje się , że z kaszy można przygotować wiele smakowitych potraw.
  Symbolem naszego święta jest oczywiście kasza po rycersku, serwowana i pierwszego i drugiego dnia,  jak zwykle smaczna, bogato okraszona i podawana przez znamienitych gości: Burmistrza, Starostę ,dyrektor TOK, Radnych i przyjaciół . Przepisów na jej wykonanie pojawia się wiele, ale ten jest niepowtarzalny i jedyny!
Na scenie muzycznej wystąpiły zespoły: ”TRZEBIATOWIACY” w całkowicie nowej coverowej odsłonie, „KEX”, „DJ FOKU$”, oraz KRYSTYNA GIŻOWSKA i LANBERRY. Było biesiadnie, rockowo, dyskotekowo i klubowo. Jak zwykle mix, który ma zaspokoić różnorodne gusta.
  Na zakończenie „Trzebiatowskiego Święta Kaszy” spotkanie z pełnym magii, zjaw, intrygujących postaci spektaklem o ponadczasowym , symbolicznym przekazie , w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic, a w pałacowych oknach tradycyjnie ukazała się oczekiwana przez wszystkich  Biała Dama. Teatr Gry i Ludzie jest zespołem podróżującym. Swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami. Repertuar teatru stanowią przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci. Swoje spektakle prezentował na festiwalach i podczas innych wydarzeń w wielu miastach Polski i za granicą. Ostatnim akcentem był spektakularny i piękny pokaz sztucznych ogni w wykonaniu Firmy POL-EXPANCE Kolasiński Krzysztof, Kolasiński Marek.

Prowadzenie imprezy Michał Ostrowski i Anna Rzepecka.

Organizatorem „Trzebiatowskiego Święta Kaszy” jest Trzebiatowski Ośrodek Kultury  
i Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury. Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury otrzymało dofinansowanie zadania „Trzebiatów wielokulturowy” z Zarządu Powiatu Gryfickiego.

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Gryficach , Województwo Zachodniopomorskie, Wikingowie Regi, Mrzeżyńskie Centrum Sportu, Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Trzebiatowie, Krajowe Stowarzyszenie ARAMIS w Trzebiatowie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej CHĄŚBA, PTTK Baszta Kaszana.
Patronat honorowy: Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz i Wice Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Patronat medialny: TVP3 Szczecin, Polskie Radio Koszalin, Radio „Plus” Gryfice, Puls Miasta, Superportal 24, Gryfickie info, Tygodnik Regionalny ECHO, Trzebiatowska Gazeta Regionalna , Gryfickie Echa“, eGryfice.pl

Trzebiatowski Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim, którzy wsparli Święto Kaszy, a są to SPONSORZY:
BURCO DEVELOPMENT POLSKA
WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE – nagrody
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w konkursie „KASZANE PRZYSMAKI”
AMADORA sp. z o.o TRZEBIATÓW
BANK PKO BP TRZEBIATÓW
SANDRA SPA POGORZELICA
BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY ODDZIAŁ TRZEBIATÓW
WASSERMAN TRZEBIATÓW
BOGDAN DUZINKIEWICZ
SUS TRAVEL MRZEŻYNO
INSTALGLAZUR TRZEBIATÓW SEBASTIAN PALOC
KAPITAN NAVI TRZEBIATÓW
MALINOWE MIEJSCE SYLWIA SIONEK MRZEŻYNO
STADNINA  KONI NOWIELICE
OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „KORAL”  W MRZEŻYNIE
JERZY LEWANDOWSKI
ZBIGNIEW WILKOWSKI GUMIŚ SCHODY
MABUD BOGDAN DEMBOWSKI
GMINNA SPÓŁDZIELNIA SAMOPOMOC CHŁOPSKA W TRZEBIATOWIE
OŚRODEK „BAŁTYK” MRZEŻYNO
GARBI KOMPUTERS GARBACZ  RENATA
PKS GRYFICE 
EDWARDA SYCHULEC
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO WZDZ TRZEBIATÓW
PAK MED. KATARZYNA WÓJCIK
MACIEJ i IWONA ZIÓŁKOWSCY „OPTYK”
MAGDALENA MARIA ZIARNO
MARIA CIESZYŃSKA SABEX
OŚRODEK „BOGDANKA” MRZEŻYNO
HURTOWNIA WIELOBRANŻOWA ROJAN GOŚCINO
BIURO ART. GRYFICE
BET MIX
AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA TOM Gryfice
POL-EXPANCE  KOLASIŃSCY
TERMEX TRZEBIATÓW
PSB MRÓWKA
OŚRODEK „MERKURY” MRZEŻYNO
BIURO PODATKOWE JOLANTA KRZYŚ
PRZEDSIĘBORSTWO HANDLOWE MAX MARTA PAWŁOWSKA
BOŻENA BŁAŻEWICZ KANCELARIA NOTARIALNA
JERZY ANDRZEJEWSKI
BOGDAN STYRANKA
JAN  ŚLIWA
JERZY NOWAK
WŁADYSŁAW FIGIEL
LEONARDA DERKOWSKA
SMAŻALNIA „U RYBAKA” MRZEŻYNO
JACEK i MAGDALENA HANDOR
DYREKTOR I PRACOWNICY KUCHNI DPS JAROMIN
MARCIN NOWAKOWSKI- podziękowania za rewelacyjną obsługę elektryczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Imprezy, wszystkim osobom ze służb informacyjnych i porządkowych, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Jednostce Wojskowej w Trzebiatowie, pracownikom Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie, Wojciechowi Grzymkowskiemu Dyrektorowi Portu w Mrzeżynie. Księżom Andrzejowi Demczukowi , Bohdanowi Feciuchowi, Sławomirowi Sikorze i  Pani Barbarze Sąndej za możliwość zwiedzenia kościołów, Zygmuntowi Adamkowi za oprowadzanie w młynie.
Członkom TTK i przyjaciołom dziękujemy za przepyszne ciasta i pomoc w organizacji stoiska.

Zapraszamy za rok!