Nawigacja

Aktualności
Świątki Zdzisława Broszczaka

 

”Rzeźba sakralna i ludowa” autorstwa Zdzisława Broszczaka , mieszkańca Trzebiatowa zagościła w Galerii Feininger w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.
 Artysta amator, człowiek niezwykle skromny i wrażliwy  rzeźbi od dziecka. Początkowo jeszcze jako młody chłopak, proste i nieskomplikowane figurki, stopniowo szlifując swój warsztat podejmował się coraz trudniejszych prób zatrzymania w ulubionym, lipowym drewnie swoich artystycznych impresji. Szczególnie upodobał sobie świątki, figurki i płaskorzeźby przedstawiające twarz Chrystusa, kapliczki domowe, w czym osiągnął niezwykłe mistrzostwo. Bardzo delikatne muśnięcia dłutem, szczególnie w serii przedstawiającej kobiety, prostota i  jednocześnie  wyczucie i smak to charakterystyczne cechy prac wyeksponowanych w galerii.
Pan Zdzisław uczestniczył w wielu warsztatach rękodzieła, jarmarkach i prezentacjach twórczości ludowej. Jest z nami zawsze, rzeźbiąc „na żywo” na Trzebiatowskich Spotkaniach Kultur „Sąsiadach”, „Dożynkach”, czy „Święcie Kaszy”. Swoje prace eksponował na licznych wystawach zbiorowych m.in. w Krakowie, Gdańsku, Trzebiatowie, partnerskich miastach Wandlitz ( Niemcy), Sjöbo( Szwecja) oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich, wiele prac podarował rodzinie i znajomym.
Wystawa potrwa do 10 kwietnia 2015 r. Zapraszamy.