Nawigacja

Aktualności
„Stojąc pod tęczą” z Dorotą Schrammek

W czwartkowe popołudnie, tj. 10 marca 2016 r. trzebiatowianie i nie tylko uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Dorotą Schrammek. Pisarka pomieszkuje z rodziną w Pobierowie (jest jego aktywną promotorką), a także w niemieckim Ueckermünde. Od wielu lat pisze opowiadania do „kobiecych” czasopism – opublikowała ich już ponad tysiąc. W 2013 r. została laureatką wielkiego konkursu Onetu i Zielonej Sowy – jej bajka pt. „Perełka” i 9 innych znalazła się w zbiorku „Bajki blogerów”. Rok temu debiutowała powieścią „Stojąc pod tęczą”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki. Pół roku później, pierwszą część trylogii „pobierowskiej” pt. „Horyzonty uczuć” publikuje w katowickim wydawnictwie Szara Godzina. Na spotkanie autorskie w Trzebiatowie Dorota Schrammek przywiozła drugą – pachnącą jeszcze farbą drukarską – część trylogii zatytułowaną „Na brzegu życia”. Pisarka zapewniła, że trzecia część jest właśnie pisana i ukaże się prawdopodobnie w czerwcu b.r.
Autorka opowiadała o tym jak ważne są dla niej spotkania z czytelnikami – to dla niej niewyczerpane źródło tematów do kolejnych powieści – w 2015 r. odbyła ich ponad trzydzieści. Niewykluczone, że i Trzebiatów pojawi się na szlaku zawirowań życiowych bohaterów książkowych Doroty Schrammek. W swoim debiucie literackim pisze o szczęściu, które jest jak tęcza – pozornie na wyciągnięcie ręki, ale równocześnie nieuchwytne. Dlatego warto z niego czerpać pełnymi garściami – dopóki można. Książka „Stojąc pod tęczą” została wybrana w plebiscycie „Książka na wiosnę” najlepszą w kategorii powieści obyczajowych. Natomiast „Horyzonty uczuć” wyróżniono w plebiscycie portalu Granice. Oba tytuły zajęły pierwsze miejsce w rankingach portalu „Książka zamiast kwiatka”.
Czytelnicy włączyli się do rozmowy z pisarką, która chętnie odpowiadała na wszystkie zadane pytania. Prywatnie : nieustannie się odchudza, narzeka na brak czasu, jest rannym ptaszkiem, aby choć jedną kawę wypić … w spokoju. Lubi sprzątać, gotować – po prostu zajmować się domem. A przede wszystkim uwielbia czytać. Marzy o założeniu własnego wydawnictwa.
Dopełnieniem spotkania były autografy z dedykacjami i wspólne zdjęcia, po które ustawiła się długa kolejka oczekujących co świadczy o dużym zainteresowaniu tym interesującym wydarzeniem kulturalnym w naszej Bibliotece.

.