Nawigacja

Aktualności
Spotkanie z Krzysztofem Pyzią

Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej
przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

zaprasza na spotkanie

z Krzysztofem Pyzią
autorem książki o detektywie Krzysztofie Rutkowskim

 30 stycznia 2014r. godz. 17.00
CZYTELNIA GŁÓWNA

 

Pochodzi z Trzebiatowa – tu mieszkają jego rodzice i rodzeństwo. Swoją przygodę z mediami zaczynał w Radiu Kołobrzeg i w Polskim Radiu Szczecin. Publikował felietony w „Angorce”, dodatku do „Angory” w rubryce, której był pomysłodawcą.

Obecnie jest producentem porannego programu „Dzień Dobry Bardzo” w Radiu ZET – teraz częściej można mnie spotkać w Warszawie (przyznam, że nie wiem, jak długo to potrwa — tempo życia Warszawy momentami mnie wykańcza). […] Byłem dziwnym dzieckiem. W szkole lubiłem się uczyć, w czasie wakacji czytałem książki, a do tego wszystkiego wolałem rozmawiać, niż się lać. Trudno, takie życie. Pewnie w czasie kłótni z Andrzejem Gołotą mój wariant rozmowy by nie przeszedł…  Na szczęście nigdy się z nim nie spotkałem. Po ukończeniu szkoły poszedłem na studia. Podobno były dość ciekawe. Co studiowałem? To, co wszyscy – politologię! Będę mógł być po nich politykiem. Nie wiem tylko, czy już zdążyłem się nauczyć kłamać z wystarczającą
łatwością. Jeśli chodzi o obiecywanie, daję radę.

Przed rozpoczęciem pisania książki z Krzysztofem Rutkowskim naobiecywałem mu tyle, że do dziś mi wypomina co chwila coś nowego. Dobrze, że nie obiecałem mu wizyty u prezydenta USA, bo dziś mógłbym mieć problem.

Notki biograficzne są zwykle nudne jak flaki z olejem. Mam nadzieję, że ta jest inna. Bo jeśli nie, to — jak mówi mój bohater — „Bomba, gleba i pozamiatane!”.

Krzysztof Pyzia