Nawigacja

Aktualności
SPOTKAJMY SIĘ W TRZEBIATOWIE

Trzebiatowski Ośrodek Kultury w dniach 21-24 sierpnia 2014r. gościł grupę artystyczną  „W KRĘGU SZTUKI” z Barlinka. Miłośnicy malarstwa i fotografii uczestnicząc w plenerze malarskim przygotowali także szereg działań skierowanych nie tylko dla najmłodszych ale również dla mieszkańców i turystów odwiedzających Trzebiatów.

„SPOTKAJMY SIĘ W TRZEBIATOWIE” pod takim  hasłem artyści zaprosili m.in: na wystawę malarstwa Krzysztofa Kłosowicza – absolwenta  Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Artysta maluje, projektuje, interesuje się sztuką, architekturą, archeologią, muzyką, bardzo lubi podróżować bierze udział w wielu wystawach i konkursach. Jego prace znajdują się  w wielu domach w kraju i za granicą (Niemcy, Szwecja, Finlandia, Holandia, Szwajcaria, Austria, Dania, Francja) oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego, kościołach i galeriach. Od  2007 roku fascynuje się Barlinkiem i okolicami,  poznaje jego historię i kulturę,  podziwia krajobrazy i fotografuje piękno tego miasta. W Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury mogliśmy przez trzy dni podziwiać przepiękne prace artysty, a wystawie towarzyszyło stoisko turystyczne Barlinka, które promowało i zachęcało  do odwiedzenie przepięknych zakątków tego regionu.

W piątkowe przedpołudnie uczestnicy pleneru poprowadzili zajęcia  artystyczne dla dzieci pt. „BARWY LATA”. Na dziedzińcu pałacowym swój dorobek literacki zaprezentowała Jolanta Karasińska. Wspólne czytanie z dziećmi wierszyków i rymowanek było uzupełnieniem zajęć plastycznych, podczas których najmłodsi  malowali to co pamiętają z wakacji –  barwy lata. Zajęcia uświetnił występ uczniów Szkoły Muzyki i Sztuki z Gwoźdzca na Ukrainie, którzy w tych dniach przyjechali do Polski na zaproszenie Związku Ukraińców, aby wziąć udział w VI Festiwalu Spotkania Kultur w Szczecinie.

Uczestnicy pleneru zachęcili w sobotę mieszkańców i turystów do wspólnego malowania obrazu „Malować każdy może” – wspomnienie lata w Trzebiatowie. Na trzebiatowskim rynku przechodnie przelewali na symboliczne płótno swoje artystyczne wizje, dzięki którym powstał barwny, pełen kolorytu i ekspresji obraz.

W godzinach popołudniowych w Czytelni Głównej odbył się poplenerowy wernisaż, na którym artyści z Barlinka zaprezentowali dorobek swojej pracy. Spotkaniu towarzyszyły potyczki literackie Renaty Teresy Korek oraz  Jolanty Karasińskiej. Autorki tomików poezji zaprezentowały swoje wiersze mówiące o ważnych dla każdego z nas wartościach: przemijaniu, miłości, rozstaniu, marzeniach, tęsknocie oraz codziennym życiu.