Nawigacja

Aktualności
Serdecznie dziękujemy!

Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury
serdecznie  dziękuje osobom, Firmom i instytucjom za wsparcie wydania przewodnika „Odkryj Trzebiatów Hansken zaprasza!”.
A są to:
Trzebiatowska Organizacja Turystyczna Ujście Regi
Wojskowe Koło Łowieckie Nr 296 „Bażant” Trzebiatów
Renata Garbacz „GARBI Computers” Trzebiatów
Jan Starczewski PUH Jastar Trzebiatów
Leszek Sychulec
Jan Handor- Zbigniew Zachaj ZUP Trzebiatów
Centrum Kształcenia Zawodowego Trzebiatów
Władysław Figiel 
Ryszard Kowalewski
Marcin Majchrzak
Grażyna Husejko
Firma INSTEL
Marta Pawłowska PH MAX
Jan i Lidia Śliwa Śliw Plast Trzebiatów
Edward Krychowiak
Marek Gołuchowski
Popularyzacja wiedzy na temat zabytkowego, unikatowego charakteru miasta i jego walorów turystycznych oraz podkreślenie jubileuszu 740 – lecia otrzymania praw miejskich to główne założenia, jakie przyświecały opracowaniu i wydaniu przewodnika miejskiego ,,Odkryj Trzebiatów, Hansken zaprasza!”.Bogato ilustrowana, 50 – stronnicowa publikacja zawiera opis wybranych miejsc, a ponadto mapę tzw. ,,Szlak Słonia”, dwie pocztówki oraz zagadki, ciekawostki, legendy i zadania dla najmłodszych, ale też i starszych czytelników. Można poczuć się jak detektyw, który musi rozszyfrować miejsca i budynki ukazane przez Lubinusa na wizerunku miasta jego autorstwa, dowolnie pokolorować pałac, poszukać koniczynki lub spróbować swoich sił w kulinarnych zmaganiach z regionalnymi przepisami. Autorem jest historyk, regionalista i kustosz Muzeum Pałacowego – Piotr Żak, społecznie pełniący funkcję Sekretarza Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury.
Bezpłatny przewodnik został wydany w ramach zadania publicznego ,,Trzebiatów 740.”, na które TTK otrzymało dofinansowanie ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie, oraz od osób , Firm i Instytucji, którym serdecznie dziękujemy.

 

TTK