Nawigacja

Aktualności
„ROBÓTKOWE PASJE”

ROBÓTKOWO działa przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od 2011r. Spotkaliśmy się wówczas pewnego jesiennego popołudnia, by wspólnie szydełkować. Dla niektórych z nas początki były bardzo trudne ale pod kierunkiem miłośniczek szydełkowania, które zachwycały nas swoimi pracami, z tygodnia na tydzień nasze robótki okazywały się coraz ładniejsze i bardziej dopracowane. Począwszy od szydełkowych gwiazdek, bombek, pisanek, serwetek, zaczęłyśmy wykonywać obrusy, maskotki, szale. Kiedy dołączył do nas p. Andrzej Karolak zachęcił nas do wykonywania ozdób z koralików i frywolitki.

ROBÓTKOWO uczestniczyło w warsztatach polsko – niemieckich w Bernau oraz w Święcie Muzeum w Wandlitz. Prezentowaliśmy swoje prace w Galerii Jednego Obrazu oraz na wielu imprezach takich jak: Sąsiady, Dożynki, Święto Kaszy.

 

Na wystawie prezentują swoje prace: Joanna Bienias, Katarzyna Dudek, Irena Gawende, Marta Górska, Monika Jocz, Regina Kaźmierczak, Elżbieta Kłosińska, Halina i Andrzej Karolakowie, Halina Kubiak, Lilla Kowal, Grażyna Kubacka, Anna Mazur, Danuta Panek, Stanisława Prokulewicz, Jadwiga Utnicka, Alfreda Wojciechowska, Ewa Zielińska.